Продукція > OMRON > G6E-134PL-ST-US-DC12
G6E-134PL-ST-US-DC12
G6E-134PL-ST-US-DC12 Omron
g6e_0609.pdf
Виробник: Omron
Signal Relay 12VDC 3A SPDT( (16mm 10mm 8mm)) THT
на замовлення 13 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 4
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Miniature Electromagnetic Relays, Description: Relay: electromagnetic; SPDT; Ucoil: 12VDC; Icontacts max: 3A; G6E, Operating temperature: -40...70°C, Operate time: 5ms, Body dimensions: 16x10x8mm, Coil current: 33.3mA, Contact resistance: 50mΩ, AC contacts rating @R: 0.4A / 125V AC, DC contacts rating @R: 2A / 30V DC, Contact current max.: 3A, Rated coil voltage: 12V DC, Switched voltage: max. 220V DC; max. 250V AC, Coil resistance: 360Ω, Mechanical durability: 100000000 cycles, Contact material: Ag/Au, Type of relay: electromagnetic, Leads: for soldering, Manufacturer series: G6E, Enclosure description: hermetic seal, Relay variant: miniature, Mounting: PCB, Contacts configuration: SPDT, Release time: 5ms.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
G6E-134PL-ST-US-DC12 G6E-134PL-ST-US-DC12 Виробник : Omron g6e_0609.pdf Signal Relay 12VDC 3A SPDT( (16mm 10mm 8mm)) THT
на замовлення 247 шт:
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 49
G6E-134PL-ST-US-DC12 G6E-134PL-ST-US-DC12 Виробник : Omron Electronics K024_E1-3476493.pdf Low Signal Relays - PCB LO SENS SPDT 12VDC
Мінімальне замовлення: 2
G6E-134PL-ST-US-DC12 G6E-134PL-ST-US-DC12 Виробник : OMRON / PARTNER STOCK OMRNS02627-1.pdf?hkey=82A29B72BDB3BD67C626B77C2F032848 Description: OMRON / PARTNER STOCK - G6E-134PL-ST-US-DC12 - Signalrelais, 12 VDC, SPDT, 2 A, G6E Series, Durchsteckmontage, Monostabil
tariffCode: 85364900
rohsCompliant: YES
Relaisanschlüsse: Lötanschlüsse
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Spulentyp: Monostabil
Kontaktmaterial: Silber
Kontaktstrom: 2A
usEccn: EAR99
Spulenwiderstand: 360ohm
euEccn: NLR
Kontaktspannung V DC: 30V
Relaismontage: Durchsteckmontage
Produktpalette: G6E Series
productTraceability: No
Spulenspannung: 12VDC
Kontaktkonfiguration: SPDT
Kontaktspannung V AC: -
SVHC: To Be Advised
на замовлення 198 шт:
Мінімальне замовлення: 30
G6E-134PL-ST-US DC12 G6E-134PL-ST-US DC12 Виробник : Omron Electronics Inc-EMC Div en-g6e.pdf Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 2A 12V
Packaging: Tube
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 12VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C
Termination Style: PC Pin
Approval Agency: CSA, UR
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 33.3 mA
Coil Type: Non Latching
Seal Rating: Sealed - Fully
Contact Material: Silver (Ag), Gold (Au)
Contact Form: SPDT (1 Form C)
Contact Rating (Current): 2 A
Switching Voltage: 250VAC, 220VDC - Max
Must Release Voltage: 1.2 VDC
Must Operate Voltage: 8.4 VDC
Operate Time: 5 ms
Release Time: 5 ms
Load - Max Switching: 500VA, 440W
на замовлення 526 шт:
Packaging: Tube
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 12VDC
Termination Style: PC Pin
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 33.3 mA
Coil Type: Non Latching
Seal Rating: Sealed - Fully
Contact Form: SPDT (1 Form C)
Contact Rating (Current): 2 A
Must Release Voltage: 1.2 VDC
Must Operate Voltage: 8.4 VDC
Operate Time: 5 ms
Release Time: 5 ms
Part Status: Active
Approval Agency: CSA, UR
на замовлення 50 шт:
Мінімальне замовлення: 24
на замовлення 695 шт:
Мінімальне замовлення: 23
на замовлення 13 шт:
товару немає в наявності
Description: Relay: electromagnetic; SPDT; Ucoil: 12VDC; Icontacts max: 3A; G6E
Operating temperature: -40...70°C
Body dimensions: 16x10x8mm
Coil current: 33.3mA
Contact resistance: 50mΩ
AC contacts rating @R: 0.4A / 125V AC
DC contacts rating @R: 2A / 30V DC
Contact current max.: 3A
Rated coil voltage: 12V DC
Switched voltage: max. 220V DC; max. 250V AC
Coil resistance: 360Ω