G6K-2F-RF-S DC4.5
G6K-2F-RF-S DC4.5 Omron Electronics Inc-EMC Div
en-g6k_2f_rf.pdf
Виробник: Omron Electronics Inc-EMC Div
Description: RELAY RF DPDT 1A 4.5V
Packaging: Tray
Mounting Type: Surface Mount
Coil Voltage: 4.5VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C
Termination Style: Gull Wing
Coil Current: 23.2 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 1 A
Switching Voltage: 125VAC, 60VDC - Max
Must Release Voltage: 0.45 VDC
Must Operate Voltage: 3.6 VDC
Operate Time: 3 ms
Release Time: 3 ms
Part Status: Active
на замовлення 3071 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Miniature Electromagnetic Relays, Description: Relay: electromagnetic; DPDT; Ucoil: 4.5VDC; Icontacts max: 1A, Type of relay: electromagnetic, Contacts configuration: DPDT, Rated coil voltage: 4.5V DC, Contact current max.: 1A, AC contacts rating @R: 0.3A / 125V AC, DC contacts rating @R: 1A / 30V DC, Manufacturer series: G6K, Switched voltage: max. 60V DC; max. 125V AC, Relay variant: miniature, Mounting: PCB, Operate time: 3ms, Body dimensions: 10.3x6.9x5.4mm, Release time: 3ms, Mechanical durability: 50000000 cycles, Contact resistance: 100mΩ, Contact material: Ag/Au, Leads: for PCB, Enclosure description: hermetic seal, Operating temperature: -40...70°C, Coil current: 23.2mA, Coil resistance: 194Ω.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
G6K-2F-RF-S-DC4.5 G6K-2F-RF-S-DC4.5 Виробник : Omron Electronics K242-E1.pdf High Frequency / RF Relays 1GHz SpSavGrd NoLtch DPDT 4.5VDC 100mW
на замовлення 925 шт:
Кількість Ціна
G6K-2F-RF-S DC4.5 G6K-2F-RF-S DC4.5 Виробник : Omron en-g6k_2f_rf.pdf Signal Relay 4.5VDC 1A DPDT(10.7x8.6x5.4)mm SMD
на замовлення 22 шт:
Мінімальне замовлення: 11
на замовлення 795 шт:
Мінімальне замовлення: 10
товару немає в наявності
Description: Relay: electromagnetic; DPDT; Ucoil: 4.5VDC; Icontacts max: 1A
Type of relay: electromagnetic
Contacts configuration: DPDT
Rated coil voltage: 4.5V DC
Contact current max.: 1A
AC contacts rating @R: 0.3A / 125V AC
DC contacts rating @R: 1A / 30V DC
Manufacturer series: G6K
Switched voltage: max. 60V DC; max. 125V AC
Relay variant: miniature
Mounting: PCB
Operate time: 3ms
Body dimensions: 10.3x6.9x5.4mm
Release time: 3ms
Mechanical durability: 50000000 cycles
Contact resistance: 100mΩ
Contact material: Ag/Au
Leads: for PCB
Enclosure description: hermetic seal
Operating temperature: -40...70°C
Coil current: 23.2mA
Coil resistance: 194Ω