G6K-2P-RF DC24
G6K-2P-RF DC24 Omron Electronics
K242-E1.pdf
Виробник: Omron Electronics
High Frequency / RF Relays Low Signal Relay, HF
на замовлення 506 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Miniature Electromagnetic Relays, Description: Relay: electromagnetic; DPDT; Ucoil: 24VDC; Icontacts max: 1A; G6K, Type of relay: electromagnetic, Contacts configuration: DPDT, Rated coil voltage: 24V DC, Manufacturer series: G6K, Mounting: PCB, Coil resistance: 5.22kΩ, Operate time: 3ms, Release time: 3ms, Coil current: 4.6mA, Leads: for soldering, Operating temperature: -40...70°C, Contact material: Ag/Au, Mechanical durability: 50000000 cycles, Enclosure description: hermetic seal, Relay variant: miniature, Terminal pitch: 2.54mm, Body dimensions: 10.3x6.9x5.4mm, Contact resistance: 100mΩ, AC contacts rating @R: 0.3A / 125V AC, Contact current max.: 1A, DC contacts rating @R: 1A / 30V DC, Switched voltage: max. 60V DC; max. 125V AC.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
G6K-2P-RF DC24 G6K-2P-RF DC24 Виробник : Omron Electronics Inc-EMC Div en-g6k_2f_rf.pdf Description: RELAY RF DPDT 1A 24V
Packaging: Tube
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 24VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C
Termination Style: PC Pin
Coil Current: 4.6 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 1 A
Switching Voltage: 125VAC, 60VDC - Max
Must Release Voltage: 2.4 VDC
Must Operate Voltage: 19.2 VDC
Operate Time: 3 ms
Release Time: 3 ms
на замовлення 347 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
G6K-2P-RF-DC24 G6K-2P-RF-DC24 Виробник : OMRON / PARTNER STOCK OMRN-S-A0002799041-1.pdf?hkey=82A29B72BDB3BD67C626B77C2F032848 Description: OMRON / PARTNER STOCK - G6K-2P-RF-DC24 - Signalrelais, 24 VDC, DPDT, 1 A, G6K Series, Durchsteckmontage, Monostabil
tariffCode: 85364900
rohsCompliant: YES
Relaisanschlüsse: PC-Pin
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Spulentyp: Monostabil
Kontaktmaterial: -
isCanonical: Y
Kontaktstrom: 1A
usEccn: EAR99
Spulenwiderstand: 5.22kohm
euEccn: NLR
Kontaktspannung V DC: 30V
Relaismontage: Durchsteckmontage
Produktpalette: G6K Series
productTraceability: No
Spulenspannung: 24VDC
Kontaktkonfiguration: DPDT
Kontaktspannung V AC: -
SVHC: To Be Advised
на замовлення 81 шт:
Мінімальне замовлення: 5
G6K-2P-RF DC24 G6K-2P-RF DC24 Виробник : Omron k242-e1.pdf Signal Relay 24VDC 1A DPDT( (13.3mm 6.9mm 5.5mm)) THT
на замовлення 81 шт:
Мінімальне замовлення: 7
G6K-2P-RF DC24 Виробник : OMRON ELECTRONIC COMPONENTS 2119770.pdf Description: OMRON ELECTRONIC COMPONENTS - G6K-2P-RF DC24 - Signalrelais, 24 VDC, DPDT, 1 A, G6K-RF, Durchsteckmontage, Monostabil
tariffCode: 85364110
rohsCompliant: YES
Relaisanschlüsse: Lötanschlüsse
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Spulentyp: Monostabil
Kontaktmaterial: -
Kontaktstrom: 1A
usEccn: EAR99
Spulenwiderstand: 5.22kohm
euEccn: NLR
Kontaktspannung V DC: 30V
Produktpalette: G6K-RF
productTraceability: No
Spulenspannung: 24VDC
Kontaktkonfiguration: DPDT
Kontaktspannung V AC: -
SVHC: To Be Advised
на замовлення 3 шт:
товару немає в наявності
Packaging: Bulk
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 24VDC
Termination Style: PC Pin
Coil Current: 4.6 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 1 A
Must Release Voltage: 2.4 VDC
Must Operate Voltage: 19.2 VDC
Operate Time: 3 ms
Release Time: 3 ms
товару немає в наявності
Description: Relay: electromagnetic; DPDT; Ucoil: 24VDC; Icontacts max: 1A; G6K
Type of relay: electromagnetic
Contacts configuration: DPDT
Rated coil voltage: 24V DC
Manufacturer series: G6K
Mounting: PCB
Coil resistance: 5.22kΩ
Coil current: 4.6mA
Leads: for soldering
Operating temperature: -40...70°C
Contact material: Ag/Au
Mechanical durability: 50000000 cycles
Enclosure description: hermetic seal
Relay variant: miniature
Terminal pitch: 2.54mm
Body dimensions: 10.3x6.9x5.4mm
Contact resistance: 100mΩ
AC contacts rating @R: 0.3A / 125V AC
Contact current max.: 1A
DC contacts rating @R: 1A / 30V DC
Switched voltage: max. 60V DC; max. 125V AC