Продукція > OMRON > G6K-2P-Y DC4.5
G6K-2P-Y DC4.5
G6K-2P-Y DC4.5 Omron
p6k_datasheet_en.pdf
Виробник: Omron
Signal Relay 4.5VDC 1A DPDT(10x6.5x5)mm THT
на замовлення 432 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 50
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Miniature Electromagnetic Relays, Description: Relay: electromagnetic; DPDT; Ucoil: 4.5VDC; Icontacts max: 1A, Type of relay: electromagnetic, Contacts configuration: DPDT, Rated coil voltage: 4.5V DC, Manufacturer series: G6K, Mounting: PCB, Coil resistance: 194Ω, Operate time: 3ms, Release time: 3ms, Coil current: 21.1mA, Operating temperature: -40...70°C, Relay variant: subminiature, Terminal pitch: 2.54mm, Body dimensions: 10x6.5x5.2mm, Coil power consumption: 100mW, Contact resistance: 100mΩ, AC contacts rating @R: 0.3A / 125V AC, Contact current max.: 1A, DC contacts rating @R: 1A / 30V DC, Switched voltage: max. 60V DC; max. 125V AC.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
G6K-2P-Y DC4.5 G6K-2P-Y DC4.5 Виробник : Omron Electronics Inc-EMC Div K106-E1.pdf Description: RELAY TELECOM DPDT 1A 4.5V
Packaging: Tube
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 4.5VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: PC Pin
Relay Type: Telecom
Coil Current: 23.2 mA
Coil Type: Non Latching
Seal Rating: Sealed - Fully
Contact Material: Silver (Ag), Gold (Au)
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 1 A
Switching Voltage: 125VAC, 60VDC - Max
Must Release Voltage: 0.45 VDC
Must Operate Voltage: 3.6 VDC
Operate Time: 3 ms
Release Time: 3 ms
Part Status: Active
Load - Max Switching: 125VA, 60W
на замовлення 2420 шт:
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
G6K-2P-Y-DC4.5 G6K-2P-Y-DC4.5 Виробник : Omron Electronics K106-E1.pdf Low Signal Relays - PCB ThruHole NoLatch 3.2 DPDT 4.5DC 100mW
на замовлення 745 шт:
Мінімальне замовлення: 2
G6K-2P-Y DC4.5 G6K-2P-Y DC4.5 Виробник : Omron p6k_datasheet_en.pdf Signal Relay 4.5VDC 1A DPDT(10x6.5x5)mm THT
на замовлення 720 шт:
Мінімальне замовлення: 30
G6K-2P-Y-DC4.5 G6K-2P-Y-DC4.5 Виробник : OMRON / PARTNER STOCK 2871784.pdf Description: OMRON / PARTNER STOCK - G6K-2P-Y-DC4.5 - Signalrelais, 4.5 VDC, DPDT, 1 A, G6K Series, Durchsteckmontage, Monostabil
tariffCode: 85364900
rohsCompliant: YES
Relaisanschlüsse: PC-Pin
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Spulentyp: Monostabil
Kontaktmaterial: Silber-Gold-Legierung
isCanonical: Y
Kontaktstrom: 1A
usEccn: EAR99
Spulenwiderstand: 194ohm
euEccn: NLR
Kontaktspannung V DC: 30V
Relaismontage: Durchsteckmontage
Produktpalette: G6K Series
productTraceability: No
Spulenspannung: 4.5VDC
Kontaktkonfiguration: DPDT
Kontaktspannung V AC: -
SVHC: To Be Advised
на замовлення 389 шт:
Мінімальне замовлення: 20
G6K2PYDC45
Додати до обраних Обраний товар
Реле
товару немає в наявності
товару немає в наявності
Description: Relay: electromagnetic; DPDT; Ucoil: 4.5VDC; Icontacts max: 1A
Type of relay: electromagnetic
Contacts configuration: DPDT
Rated coil voltage: 4.5V DC
Manufacturer series: G6K
Mounting: PCB
Coil resistance: 194Ω
Operate time: 3ms
Release time: 3ms
Coil current: 21.1mA
Operating temperature: -40...70°C
Relay variant: subminiature
Terminal pitch: 2.54mm
Body dimensions: 10x6.5x5.2mm
Coil power consumption: 100mW
Contact resistance: 100mΩ
AC contacts rating @R: 0.3A / 125V AC
Contact current max.: 1A
DC contacts rating @R: 1A / 30V DC
Switched voltage: max. 60V DC; max. 125V AC