G6RL-1-DC48
G6RL-1-DC48 Omron Electronics
Виробник: Omron Electronics
General Purpose Relays 10A Switching SPDT Low Profile 48VDC
на замовлення 97 шт:
Написати відгук
Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 8A 48V, Packaging: Bulk, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 48VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Termination Style: PC Pin, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 5 mA, Coil Type: Non Latching, Seal Rating: Sealed - Flux Protection, Contact Material: Silver Nickel (AgNi), Contact Form: SPDT (1 Form C), Contact Rating (Current): 8 A, Switching Voltage: 250VAC - Nom, Must Release Voltage: 4.8 VDC, Must Operate Voltage: 33.6 VDC, Operate Time: 10 ms, Release Time: 5 ms, Part Status: Active, Approval Agency: cURus, VDE, Load - Max Switching: 2000VA.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
G6RL-1 DC48 G6RL-1 DC48 Виробник : Omron Electronics Inc-EMC Div en-g6rl.pdf Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 8A 48V
Packaging: Bulk
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 48VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: PC Pin
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 5 mA
Coil Type: Non Latching
Seal Rating: Sealed - Flux Protection
Contact Material: Silver Nickel (AgNi)
Contact Form: SPDT (1 Form C)
Contact Rating (Current): 8 A
Switching Voltage: 250VAC - Nom
Must Release Voltage: 4.8 VDC
Must Operate Voltage: 33.6 VDC