Продукція > OMRON > G6RN-1 DC12
G6RN-1 DC12
G6RN-1 DC12 Omron
j182e1.pdf
Виробник: Omron
Power Relay 12VDC 8A SPDT(28.5mm 10mm 15mm) THT
на замовлення 2953 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 144
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: OMRON ELECTRONIC COMPONENTS - G6RN-1 DC12 - Universelles Leistungsrelais, Baureihe G6RN, monostabil, SPDT, 12V DC, 8A, tariffCode: 85364190, rohsCompliant: YES, Relaisanschlüsse: Lötanschlüsse, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Spulentyp: Monostabil, Kontaktmaterial: Silberlegierung, isCanonical: Y, Kontaktstrom: 8A, usEccn: EAR99, Spulenwiderstand: 655ohm, euEccn: NLR, Kontaktspannung V DC: -, Relaismontage: Durchsteckmontage, Produktpalette: G6RN Series, productTraceability: No, Spulenspannung: 12VDC, Kontaktkonfiguration: SPDT, Kontaktspannung V AC: 250VAC, SVHC: No SVHC (17-Dec-2014).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
G6RN-1 DC12 G6RN-1 DC12 Виробник : Omron j182e1.pdf Power Relay 12VDC 8A SPDT(28.5mm 10mm 15mm) THT
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 6
G6RN-1-DC12 G6RN-1-DC12 Виробник : OMRON Category: Miniature Electromagnetic Relays
Description: Relay: electromagnetic; SPDT; Ucoil: 12VDC; Icontacts max: 8A; G6RN
Type of relay: electromagnetic
Contacts configuration: SPDT
Rated coil voltage: 12V DC
Contact current max.: 8A
Manufacturer series: G6RN
Relay variant: monostable; power
Mounting: PCB
Coil resistance: 655Ω
Operate time: 15ms
Body dimensions: 28.8x10.5x15.3mm
Release time: 5ms
Coil power consumption: 220mW
Contact material: Ag
Coil current: 18.3mA
Leads: for PCB
Height: 15.3mm
Number of pins: 5
Current rating: 8A
Operating temperature: -40...85°C
Мінімальне замовлення: 41
G6RN-1-DC12 G6RN-1-DC12 Виробник : Omron Electronics J182-E1.pdf General Purpose Relays Heavy-Duty SPDT 12VDC
Мінімальне замовлення: 2
G6RN-1 DC12 G6RN-1 DC12 Виробник : Omron Electronics Inc-EMC Div G6RN-E%20Datasheet_EN.pdf Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 8A 12V
Packaging: Bulk
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 12VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: PC Pin
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 18.3 mA
Coil Type: Non Latching
Seal Rating: Sealed - Fully
Contact Material: Silver Alloy
Contact Form: SPDT (1 Form C)
Contact Rating (Current): 8 A
Switching Voltage: 250VAC, 30VDC - Max
Must Release Voltage: 1.2 VDC
Must Operate Voltage: 8.4 VDC
Operate Time: 15 ms
Release Time: 5 ms
Part Status: Active
Approval Agency: CSA, cURus, UR, VDE
Load - Max Switching: 2000VA, 240W
Мінімальне замовлення: 2
G6RN-1  DC12 G6RN-1 DC12 Виробник : OMRON ELECTRONIC COMPONENTS 2340671.pdf Description: OMRON ELECTRONIC COMPONENTS - G6RN-1 DC12 - Universelles Leistungsrelais, Baureihe G6RN, monostabil, SPDT, 12V DC, 8A
tariffCode: 85364190
rohsCompliant: YES
Relaisanschlüsse: Lötanschlüsse
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Spulentyp: Monostabil
Kontaktmaterial: Silberlegierung
isCanonical: Y
Kontaktstrom: 8A
usEccn: EAR99
Spulenwiderstand: 655ohm
euEccn: NLR
Kontaktspannung V DC: -
Relaismontage: Durchsteckmontage
Produktpalette: G6RN Series
productTraceability: No
Spulenspannung: 12VDC
Kontaktkonfiguration: SPDT
Kontaktspannung V AC: 250VAC
SVHC: No SVHC (17-Dec-2014)
Мінімальне замовлення: 3
Мінімальне замовлення: 45
Мінімальне замовлення: 31
на замовлення 4 шт:
товару немає в наявності