Технічний опис G6S-2-Y DC12 Omron
Category: Miniature Electromagnetic Relays, Description: Relay: electromagnetic; DPDT; Ucoil: 12VDC; Icontacts max: 2A; G6S, Type of relay: electromagnetic, Contacts configuration: DPDT, Rated coil voltage: 12V DC, Contact current max.: 2A, AC contacts rating @R: 0.5A / 125V AC, DC contacts rating @R: 2A / 30V DC, Manufacturer series: G6S, Switched voltage: max. 220V DC; max. 250V AC, Relay variant: miniature, Mounting: PCB, Coil resistance: 720Ω, Operate time: 4ms, Body dimensions: 14.8x7.3x8.55mm, Release time: 4ms, Mechanical durability: 100000000 cycles, Contact resistance: 75mΩ, Contact material: Ag/Au, Coil current: 16.7mA, Leads: for soldering, Enclosure description: hermetic seal, Operating temperature: -40...85°C.
| Фото | Назва | Виробник | Інформація |
Доступність |
Ціна | ||||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
G6S2YDC12 | Виробник : Omron |
Signal Relay 12VDC 2A DPDT(14.8x7.3x9.2)mm THT |
на замовлення 4000 шт: термін постачання 21-31 дні (днів) |
G6S2YDC12 | Виробник : Omron |
на замовлення 4566 шт: термін постачання 21-31 дні (днів) |
G6S2YDC12 | Виробник : Omron |
G6S-2-Y DC12 | Виробник : OMRON ELECTRONIC COMPONENTS |
Description: OMRON ELECTRONIC COMPONENTS - G6S-2-Y DC12 - Signalrelais, 12 VDC, DPDT, 2 A, G6S Series, Durchsteckmontage, MonostabiltariffCode: 85364110 rohsCompliant: YES Relaisanschlüsse: PC-Pin hazardous: false rohsPhthalatesCompliant: YES Spulentyp: Monostabil Kontaktmaterial: Silber-Gold isCanonical: Y Kontaktstrom: 2A usEccn: EAR99 Spulenwiderstand: 720ohm euEccn: NLR Kontaktspannung V DC: 30V Relaismontage: Durchsteckmontage Produktpalette: G6S Series productTraceability: No Spulenspannung: 12VDC Kontaktkonfiguration: DPDT Kontaktspannung V AC: - SVHC: To Be Advised |
G6S-2-Y DC12 | Виробник : Omron Electronics Inc-EMC Div |
Description: RELAY TELECOM DPDT 2A 12VPackaging: Tube Mounting Type: Through Hole Coil Voltage: 12VDC Operating Temperature: -40°C ~ 85°C Termination Style: PC Pin Approval Agency: CSA, UR Relay Type: Telecom Coil Current: 16.7 mA Coil Type: Non Latching Contact Material: Silver (Ag), Gold (Au) Contact Form: DPDT (2 Form C) Contact Rating (Current): 2 A Switching Voltage: 250VAC, 220VDC - Max Must Release Voltage: 1.2 VDC Must Operate Voltage: 9 VDC Operate Time: 4 ms Release Time: 4 ms Part Status: Active Load - Max Switching: 500VA, 440W |
G6S-2-Y-DC12 | Виробник : Omron Electronics |
Low Signal Relays - PCB ThruHole NoLatch Eur DPDT 12VDC 140mW |
G6S2YDC12 | Виробник : Omron |
G6S2YDC12 | Виробник : Omron |
G6S-2-Y-DC12 | Виробник : OMRON / PARTNER STOCK |
Description: OMRON / PARTNER STOCK - G6S-2-Y-DC12 - Signalrelais, 12 VDC, DPDT, 2 A, G6S Series, Durchsteckmontage, MonostabiltariffCode: 85364900 rohsCompliant: YES Relaisanschlüsse: PC-Pin hazardous: false rohsPhthalatesCompliant: YES Spulentyp: Monostabil Kontaktmaterial: Silber-Gold-Legierung isCanonical: Y Kontaktstrom: 2A usEccn: EAR99 Spulenwiderstand: 720ohm euEccn: NLR Kontaktspannung V DC: 30V Relaismontage: Durchsteckmontage Produktpalette: G6S Series productTraceability: No Spulenspannung: 12VDC Kontaktkonfiguration: DPDT Kontaktspannung V AC: - SVHC: To Be Advised |
G6S2YDC12 | Виробник : Omron |
товару немає в наявності |