Технічний опис G6S210DC24 Omron
Description: OMRON / PARTNER STOCK - G6S-2-10-DC24 - Signalrelais, 24 VDC, DPDT, 2 A, G6S Series, Durchsteckmontage, Monostabil, tariffCode: 85364900, rohsCompliant: YES, Relaisanschlüsse: PC-Pin, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: TBA, Spulentyp: Monostabil, Kontaktmaterial: Silber-Gold-Legierung, isCanonical: Y, Kontaktstrom: 2A, usEccn: EAR99, Spulenwiderstand: 2.88kohm, euEccn: NLR, Kontaktspannung V DC: 30V, Relaismontage: Durchsteckmontage, Produktpalette: G6S Series, productTraceability: No, Spulenspannung: 24VDC, Kontaktkonfiguration: DPDT, Kontaktspannung V AC: -, SVHC: To Be Advised.
| Фото | Назва | Виробник | Інформація |
Доступність |
Ціна | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
G6S-2-10 DC24 | Виробник : Omron Electronics Inc-EMC Div |
Description: RELAY TELECOM DPDT 2A 24VPackaging: Tube Mounting Type: Through Hole Coil Voltage: 24VDC Operating Temperature: -40°C ~ 85°C Termination Style: PC Pin Approval Agency: CSA, UR Relay Type: Telecom Coil Current: 8.3 mA Coil Type: Non Latching Contact Material: Silver (Ag), Gold (Au) Contact Form: DPDT (2 Form C) Contact Rating (Current): 2 A Switching Voltage: 250VAC, 220VDC - Max Must Release Voltage: 2.4 VDC Must Operate Voltage: 18 VDC Operate Time: 4 ms Release Time: 4 ms Load - Max Switching: 500VA, 440W |
на замовлення 841 шт: термін постачання 21-31 дні (днів) |
Description: RELAY TELECOM DPDT 2A 24VPackaging: Tube Mounting Type: Through Hole Coil Voltage: 24VDC Operating Temperature: -40°C ~ 85°C Termination Style: PC Pin Approval Agency: CSA, UR Relay Type: Telecom Coil Current: 8.3 mA Coil Type: Non Latching Contact Material: Silver (Ag), Gold (Au) Contact Form: DPDT (2 Form C) Contact Rating (Current): 2 A Switching Voltage: 250VAC, 220VDC - Max Must Release Voltage: 2.4 VDC Must Operate Voltage: 18 VDC Operate Time: 4 ms Release Time: 4 ms Part Status: Active Load - Max Switching: 500VA, 440W |
на замовлення 868 шт: термін постачання 21-31 дні (днів) |
Category: Miniature Electromagnetic Relays Description: Relay: electromagnetic; DPDT; Ucoil: 24VDC; Icontacts max: 2A; G6S Type of relay: electromagnetic Contacts configuration: DPDT Rated coil voltage: 24V DC Manufacturer series: G6S Mounting: THT Operate time: 4ms Release time: 4ms Coil current: 8.3mA Leads: for PCB Current rating: 2A Operating temperature: -40...85°C Contact material: silver Body dimensions: 14.8x7.3x9.2mm Coil power consumption: 140mW Contact current max.: 2A Coil resistance: 2.88kΩ |
| G6S-2-10-DC24 | Виробник : OMRON / PARTNER STOCK |
Description: LOW SIGNAL RELAY Packaging: Bulk Mounting Type: Through Hole Coil Voltage: 24VDC Operating Temperature: -40°C ~ 85°C Termination Style: PC Pin Relay Type: Telecom Coil Current: 8.3 mA Coil Type: Non Latching Contact Material: Silver (Ag), Gold (Au) Contact Form: DPDT (2 Form C) Contact Rating (Current): 2 A Switching Voltage: 250VAC, 220VDC - Max Must Release Voltage: 2.4 VDC Must Operate Voltage: 18 VDC Operate Time: 4 ms Release Time: 4 ms Part Status: Active |
Signal Relay 24VDC 2A DPDT(14.8x7.3x9.2)mm THT |