G6S-2F-TR  DC12
G6S-2F-TR DC12 OMRON ELECTRONIC COMPONENTS
Виробник: OMRON ELECTRONIC COMPONENTS
Description: OMRON ELECTRONIC COMPONENTS - G6S-2F-TR DC12 - Signalrelais, 12 VDC, DPDT, 2 A, G6S Series, Oberflächenmontage, Monostabil
tariffCode: 85364110
rohsCompliant: YES
Relaisanschlüsse: Lötanschlüsse
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Spulentyp: Monostabil
Kontaktmaterial: Silber-Gold
isCanonical: N
Kontaktstrom: 2A
usEccn: EAR99
Spulenwiderstand: 1.028kohm
euEccn: NLR
Kontaktspannung V DC: 30V
Relaismontage: Oberflächenmontage
Produktpalette: G6S Series
productTraceability: No
Spulenspannung: 12VDC
Kontaktkonfiguration: DPDT
Kontaktspannung V AC: -
на замовлення 1098 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 100
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Miniature Electromagnetic Relays, Description: Relay: electromagnetic; DPDT; Ucoil: 12VDC; Icontacts max: 2A; G6S, Type of relay: electromagnetic, Contacts configuration: DPDT, Rated coil voltage: 12V DC, Contact current max.: 2A, AC contacts rating @R: 0.5A / 125V AC, DC contacts rating @R: 2A / 30V DC, Manufacturer series: G6S, Switched voltage: max. 220V DC; max. 250V AC, Relay variant: subminiature, Mounting: SMD, Operate time: 4ms, Body dimensions: 14.8x7.3x9.2mm, Release time: 4ms, Coil power consumption: 200mW, Contact resistance: 75mΩ, Terminal pitch: 2.54mm, Operating temperature: -40...85°C, Coil current: 11.7mA, Coil resistance: 1028Ω.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
G6S-2F-TR DC12 G6S-2F-TR DC12 Виробник : Omron Electronics Inc-EMC Div en-g6s.pdf Description: RELAY TELECOM DPDT 2A 12V
Packaging: Tape & Reel (TR)
Mounting Type: Surface Mount
Coil Voltage: 12VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Relay Type: Telecom
Coil Current: 11.7 mA
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 2 A
Switching Voltage: 250VAC, 220VDC - Max
Must Release Voltage: 1.2 VDC
Must Operate Voltage: 9 VDC
Part Status: Active
Load - Max Switching: 500VA, 440W
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 400
G6S-2F-TR  DC12 G6S-2F-TR DC12 Виробник : OMRON ELECTRONIC COMPONENTS Description: OMRON ELECTRONIC COMPONENTS - G6S-2F-TR DC12 - Signalrelais, 12 VDC, DPDT, 2 A, G6S Series, Oberflächenmontage, Monostabil
tariffCode: 85364110
rohsCompliant: YES
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Spulentyp: Monostabil
Kontaktmaterial: Silber-Gold
isCanonical: Y
Kontaktstrom: 2A
usEccn: EAR99
Spulenwiderstand: 1.028kohm
euEccn: NLR
Kontaktspannung V DC: 30V
Produktpalette: G6S Series
productTraceability: No
Spulenspannung: 12VDC
Kontaktkonfiguration: DPDT
Kontaktspannung V AC: -
Мінімальне замовлення: 4
G6S2FTRDC12 G6S2FTRDC12 Виробник : Omron k093-e1.pdf Signal Relay 12VDC 2A DPDT(14.8x9.2x9.2)mm SMD
Мінімальне замовлення: 56
G6S-2F-TR DC12 G6S-2F-TR DC12 Виробник : Omron Electronics K093-E1.pdf Low Signal Relays - PCB Gullwing NonLatching DPDT 12VDC 140mW T/R
Мінімальне замовлення: 2
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
Coil Voltage: 12VDC
Relay Type: Telecom
Coil Current: 11.7 mA
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 2 A
Must Release Voltage: 1.2 VDC
Must Operate Voltage: 9 VDC
Part Status: Active
Мінімальне замовлення: 2
товару немає в наявності
Description: Relay: electromagnetic; DPDT; Ucoil: 12VDC; Icontacts max: 2A; G6S
Type of relay: electromagnetic
Contacts configuration: DPDT
Rated coil voltage: 12V DC
Contact current max.: 2A
AC contacts rating @R: 0.5A / 125V AC
DC contacts rating @R: 2A / 30V DC
Manufacturer series: G6S
Switched voltage: max. 220V DC; max. 250V AC
Relay variant: subminiature
Mounting: SMD
Body dimensions: 14.8x7.3x9.2mm
Coil power consumption: 200mW
Contact resistance: 75mΩ
Terminal pitch: 2.54mm
Operating temperature: -40...85°C
Coil current: 11.7mA
Coil resistance: 1028Ω