G6S-2F-TR DC24
G6S-2F-TR DC24 Omron Electronics Inc-EMC Div
en-g6s.pdf
Виробник: Omron Electronics Inc-EMC Div
Description: RELAY TELECOM DPDT 2A 24V
Packaging: Tape & Reel (TR)
Mounting Type: Surface Mount
Coil Voltage: 24VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Relay Type: Telecom
Coil Current: 5.8 mA
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 2 A
Switching Voltage: 250VAC, 220VDC - Max
Must Release Voltage: 2.4 VDC
Must Operate Voltage: 18 VDC
Operate Time: 4 ms
Release Time: 4 ms
Load - Max Switching: 500VA, 440W
на замовлення 109200 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 400
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Miniature Electromagnetic Relays, Description: Relay: electromagnetic; DPDT; Ucoil: 24VDC; Icontacts max: 2A; G6S, Type of relay: electromagnetic, Contacts configuration: DPDT, Rated coil voltage: 24V DC, Manufacturer series: G6S, Mounting: SMD, Operate time: 4ms, Release time: 4ms, Coil current: 8.3mA, Operating temperature: -40...85°C, Relay variant: subminiature, Terminal pitch: 2.54mm, Body dimensions: 14.8x7.3x9.2mm, Contact resistance: 75mΩ, Coil power consumption: 230mW, AC contacts rating @R: 0.5A / 125V AC, Contact current max.: 2A, DC contacts rating @R: 2A / 30V DC, Coil resistance: 2.88kΩ, Switched voltage: max. 220V DC; max. 250V AC.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
G6S2FTRDC24 G6S2FTRDC24 Виробник : Omron Electronics Inc-EMC Div en-g6s.pdf Description: RELAY TELECOM DPDT 2A 24V
Packaging: Tape & Reel (TR)
Mounting Type: Surface Mount
Coil Voltage: 24VDC
Relay Type: Telecom
Coil Current: 5.8 mA
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 2 A
Must Release Voltage: 2.4 VDC
Must Operate Voltage: 18 VDC
Part Status: Active
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 400
G6S-2F-TR DC24 G6S-2F-TR DC24 Виробник : Omron Electronics K093-E1.pdf Low Signal Relays - PCB Gullwing NonLatching DPDT 24VDC 200mW T/
Мінімальне замовлення: 2
Packaging: Cut Tape (CT)
Coil Voltage: 24VDC
Coil Current: 5.8 mA
Contact Rating (Current): 2 A
Must Release Voltage: 2.4 VDC
Must Operate Voltage: 18 VDC
Packaging: Cut Tape (CT)
Coil Voltage: 24VDC
Coil Current: 5.8 mA
Contact Rating (Current): 2 A
Must Release Voltage: 2.4 VDC
Must Operate Voltage: 18 VDC
Part Status: Active
G6S-2F-TR DC24 G6S-2F-TR DC24 Виробник : Omron k093-e1.pdf Signal Relay 24VDC 2A DPDT(14.8x9.2x9.2)mm SMD
товару немає в наявності
товару немає в наявності
G6S-2F-TR DC24 Виробник : Omron en-g6s.pdf Код виробника: G6S2FTRDC24 RELAY TELECOM DPDT 2A 24VDC Група товару: Реле електромеханічні та геркони Од. вим: шт
G6S-2F-TR DC24 Виробник : Omron en-g6s.pdf RELAY TELECOM DPDT 2A 24VDC Група товару: Реле електромеханічні та геркони Од. вим: шт
Description: Relay: electromagnetic; DPDT; Ucoil: 24VDC; Icontacts max: 2A; G6S
Type of relay: electromagnetic
Contacts configuration: DPDT
Rated coil voltage: 24V DC
Manufacturer series: G6S
Mounting: SMD
Coil current: 8.3mA
Operating temperature: -40...85°C
Relay variant: subminiature
Terminal pitch: 2.54mm
Body dimensions: 14.8x7.3x9.2mm
Contact resistance: 75mΩ
Coil power consumption: 230mW
AC contacts rating @R: 0.5A / 125V AC
Contact current max.: 2A
DC contacts rating @R: 2A / 30V DC
Coil resistance: 2.88kΩ
Switched voltage: max. 220V DC; max. 250V AC