Продукція > OMRON > G6S-2F-TR DC4.5
G6S-2F-TR DC4.5
G6S-2F-TR DC4.5 Omron
k093-e1.pdf
Виробник: Omron
Signal Relay 4.5VDC 2A DPDT(14.8x9.2x9.2)mm SMD
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Miniature Electromagnetic Relays, Description: Relay: electromagnetic; DPDT; Ucoil: 4.5VDC; Icontacts max: 2A, Type of relay: electromagnetic, Leads: for PCB, Manufacturer series: G6S, Enclosure description: hermetic seal, Relay variant: miniature, Mounting: PCB, Operating temperature: -40...85°C, Release time: 4ms, Operate time: 4ms, Coil current: 31mA, Body dimensions: 14.8x7.3x8.55mm, Contact resistance: 75mΩ, AC contacts rating @R: 0.5A / 125V AC, Contact current max.: 2A, DC contacts rating @R: 2A / 30V DC, Rated coil voltage: 4.5V DC, Coil resistance: 145Ω, Switched voltage: max. 220V DC; max. 250V AC, Contact material: Ag/Au, Mechanical durability: 100000000 cycles, Contacts configuration: DPDT.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
G6S-2F-TR DC4.5 G6S-2F-TR DC4.5 Виробник : Omron Electronics Inc-EMC Div en-g6s.pdf Description: RELAY TELECOM DPDT 2A 4.5V
Packaging: Tape & Reel (TR)
Mounting Type: Surface Mount
Coil Voltage: 4.5VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: Gull Wing
Approval Agency: CSA, UR
Relay Type: Telecom
Coil Current: 31 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Material: Silver (Ag), Gold (Au)
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 2 A
Switching Voltage: 250VAC, 220VDC - Max
Must Release Voltage: 0.45 VDC
Must Operate Voltage: 3.38 VDC
Operate Time: 4 ms
Release Time: 4 ms
Load - Max Switching: 500VA, 440W
товару немає в наявності
Packaging: Box
Mounting Type: Surface Mount
Coil Voltage: 4.5VDC
Termination Style: Gull Wing
Relay Type: Telecom
Coil Current: 31 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 2 A
Must Release Voltage: 0.45 VDC
Must Operate Voltage: 3.38 VDC
Operate Time: 4 ms
Release Time: 4 ms
Part Status: Active
Packaging: Box
Coil Voltage: 4.5VDC
Coil Current: 31 mA
Contact Rating (Current): 2 A
Must Release Voltage: 0.45 VDC
Must Operate Voltage: 3.38 VDC
Part Status: Active
G6S-2F-TR DC4.5 G6S-2F-TR DC4.5 Виробник : Omron Electronics K093-E1.pdf Low Signal Relays - PCB Gullwing NonLatching DPDT 4.5DC 140mW T/
Description: Relay: electromagnetic; DPDT; Ucoil: 4.5VDC; Icontacts max: 2A
Type of relay: electromagnetic
Leads: for PCB
Manufacturer series: G6S
Enclosure description: hermetic seal
Relay variant: miniature
Mounting: PCB
Operating temperature: -40...85°C
Coil current: 31mA
Body dimensions: 14.8x7.3x8.55mm
Contact resistance: 75mΩ
AC contacts rating @R: 0.5A / 125V AC
Contact current max.: 2A
DC contacts rating @R: 2A / 30V DC
Rated coil voltage: 4.5V DC
Coil resistance: 145Ω
Switched voltage: max. 220V DC; max. 250V AC