G6S-2F-Y-TR DC12
G6S-2F-Y-TR DC12 Omron Electronics
K093-E1.pdf
Виробник: Omron Electronics
Low Signal Relays - PCB Gullwing NoLatch Eur DPDT 12VDC 200mW T/
на замовлення 53 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Miniature Electromagnetic Relays, Description: Relay: electromagnetic; DPDT; Ucoil: 12VDC; Icontacts max: 2A; G6S, Type of relay: electromagnetic, Manufacturer series: G6S, Relay variant: subminiature, Mounting: SMD, Operating temperature: -40...85°C, Terminal pitch: 2.54mm, Release time: 4ms, Operate time: 4ms, Coil current: 11.7mA, Body dimensions: 14.8x7.3x9.2mm, Contact resistance: 75mΩ, Coil power consumption: 200mW, AC contacts rating @R: 0.5A / 125V AC, Contact current max.: 2A, DC contacts rating @R: 2A / 30V DC, Rated coil voltage: 12V DC, Coil resistance: 1028Ω, Switched voltage: max. 220V DC; max. 250V AC, Contacts configuration: DPDT.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
G6S-2F-Y-TR DC12 G6S-2F-Y-TR DC12 Виробник : Omron Electronics Inc-EMC Div en-g6s.pdf Description: RELAY TELECOM DPDT 2A 12V
Packaging: Tape & Reel (TR)
Mounting Type: Surface Mount
Coil Voltage: 12VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Relay Type: Telecom
Coil Current: 16.7 mA
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 2 A
Switching Voltage: 250VAC, 220VDC - Max
Must Release Voltage: 1.2 VDC
Must Operate Voltage: 9 VDC
Part Status: Active
Load - Max Switching: 500VA, 440W
на замовлення 5600 шт:
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 800
G6S2FYTRDC12 G6S2FYTRDC12 Виробник : Omron k093-e1.pdf Signal Relay 12VDC 2A DPDT(14.8x9.2x9.2)mm SMD
на замовлення 24 шт:
Мінімальне замовлення: 24
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
Coil Voltage: 12VDC
Relay Type: Telecom
Coil Current: 16.7 mA
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 2 A
Must Release Voltage: 1.2 VDC
Must Operate Voltage: 9 VDC
Part Status: Active
Мінімальне замовлення: 2
G6S-2F-Y-TR  DC12 G6S-2F-Y-TR DC12 Виробник : OMRON ELECTRONIC COMPONENTS 2871785.pdf Description: OMRON ELECTRONIC COMPONENTS - G6S-2F-Y-TR DC12 - Signalrelais, 12 VDC, DPDT, 2 A, G6S, Oberflächenmontage, Monostabil
tariffCode: 85364110
rohsCompliant: YES
Relaisanschlüsse: L-förmig gebogen
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Spulentyp: Monostabil
Kontaktmaterial: Silber-Gold
Kontaktstrom: 2A
usEccn: EAR99
Spulenwiderstand: 720ohm
euEccn: NLR
Kontaktspannung V DC: 30V
Relaismontage: Oberflächenmontage
Produktpalette: G6S
productTraceability: No
Spulenspannung: 12VDC
Kontaktkonfiguration: DPDT
Kontaktspannung V AC: -
SVHC: No SVHC (16-Jan-2020)
на замовлення 778 шт:
Мінімальне замовлення: 3
товару немає в наявності
G6S-2F-Y-TR DC12 Виробник : Omron en-g6s.pdf Реле, электромагнитное, DPDT, Uобмотки 12ВDC, 0,5A/125ВAC, 140мВт Група товару: Реле електромеханічні та геркони Од. вим: шт
товару немає в наявності
Description: Relay: electromagnetic; DPDT; Ucoil: 12VDC; Icontacts max: 2A; G6S
Type of relay: electromagnetic
Manufacturer series: G6S
Relay variant: subminiature
Mounting: SMD
Operating temperature: -40...85°C
Terminal pitch: 2.54mm
Coil current: 11.7mA
Body dimensions: 14.8x7.3x9.2mm
Contact resistance: 75mΩ
Coil power consumption: 200mW
AC contacts rating @R: 0.5A / 125V AC
Contact current max.: 2A
DC contacts rating @R: 2A / 30V DC
Rated coil voltage: 12V DC
Coil resistance: 1028Ω
Switched voltage: max. 220V DC; max. 250V AC