G6S-2G-Y DC24
G6S-2G-Y DC24 Omron Electronics
K093-E1.pdf
Виробник: Omron Electronics
Low Signal Relays - PCB InsideL NonLatch Eur DPDT 24DC 200mW
на замовлення 69 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Miniature Electromagnetic Relays, Description: Relay: electromagnetic; DPDT; Ucoil: 24VDC; Icontacts max: 2A; G6S, Type of relay: electromagnetic, Contacts configuration: DPDT, Rated coil voltage: 24V DC, Manufacturer series: G6S, Mounting: PCB, Operate time: 4ms, Release time: 4ms, Coil current: 9.6mA, Leads: for PCB, Operating temperature: -40...70°C, Contact material: Ag/Au, Mechanical durability: 100000000 cycles, Enclosure description: hermetic seal, Relay variant: miniature, Body dimensions: 14.8x7.3x8.55mm, Contact resistance: 75mΩ, AC contacts rating @R: 0.5A / 125V AC, Contact current max.: 2A, DC contacts rating @R: 2A / 30V DC, Coil resistance: 2504Ω, Switched voltage: max. 220V DC; max. 250V AC.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
G6S2GYDC24 G6S2GYDC24 Виробник : Omron k093-e1.pdf Signal Relay 24VDC 2A DPDT(14.8x7.3x9.2)mm SMD
на замовлення 1000 шт:
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 35
товару немає в наявності
товару немає в наявності
G6S-2G-Y DC24 G6S-2G-Y DC24 Виробник : Omron Electronics Inc-EMC Div en-g6s.pdf Description: RELAY TELECOM DPDT 2A 24V
Packaging: Tube
Mounting Type: Surface Mount
Coil Voltage: 24VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: J Lead
Relay Type: Telecom
Coil Current: 9.6 mA
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 2 A
Switching Voltage: 250VAC, 220VDC - Max
Must Release Voltage: 2.4 VDC
Must Operate Voltage: 18 VDC
Approval Agency: CSA, UR
Load - Max Switching: 500VA, 440W
Description: Relay: electromagnetic; DPDT; Ucoil: 24VDC; Icontacts max: 2A; G6S
Type of relay: electromagnetic
Contacts configuration: DPDT
Rated coil voltage: 24V DC
Manufacturer series: G6S
Mounting: PCB
Operate time: 4ms
Release time: 4ms
Coil current: 9.6mA
Leads: for PCB
Operating temperature: -40...70°C
Contact material: Ag/Au
Mechanical durability: 100000000 cycles
Enclosure description: hermetic seal
Relay variant: miniature
Body dimensions: 14.8x7.3x8.55mm
Contact resistance: 75mΩ
AC contacts rating @R: 0.5A / 125V AC
Contact current max.: 2A
DC contacts rating @R: 2A / 30V DC
Coil resistance: 2504Ω
Switched voltage: max. 220V DC; max. 250V AC