G7EB-1AP1-E-DC12 OMRON ELECTRONIC COMPONENTS
Виробник: OMRON ELECTRONIC COMPONENTS
Description: OMRON ELECTRONIC COMPONENTS - G7EB-1AP1-E-DC12 - Leistungsrelais, SPST-NO, 12 VDC, 100 A, G7EB Series, Durchsteckmontage, Monostabil
tariffCode: 85364900
rohsCompliant: YES
Relaisanschlüsse: PC-Pin
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Spulentyp: Monostabil
Kontaktmaterial: Silberlegierung, cadmiumfrei
isCanonical: Y
Kontaktstrom: 100A
usEccn: EAR99
Spulenwiderstand: 51ohm
euEccn: NLR
Kontaktspannung V DC: 60V
Relaismontage: Durchsteckmontage
Produktpalette: G7EB Series
productTraceability: No
Spulenspannung: 12VDC
Kontaktkonfiguration: SPST-NO
Kontaktspannung V AC: 480V
SVHC: To Be Advised
| Кількість | Ціна |
|---|---|
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 100A 12V, Packaging: Tray, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 12VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Termination Style: PC Pin, Approval Agency: CQC, TUV, UL, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 235.3 mA, Coil Type: Non Latching, Seal Rating: Sealed - Flux Protection, Contact Material: Silver Alloy, Cadmium Free, Contact Form: SPST-NO (1 Form A), Contact Rating (Current): 120 A, Switching Voltage: 800VAC, 60VDC - Max, Must Release Voltage: 0.6 VDC, Must Operate Voltage: 9 VDC, Operate Time: 30 ms, Release Time: 10 ms, Coil Insulation: Class F, Load - Max Switching: 48000VA, 6000W.
| Фото | Назва | Виробник | Інформація |
Доступність |
Ціна | ||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
G7EB-1AP1-E DC12 | Виробник : Omron Electronics |
General Purpose Relays 120A, 800VAC High Power PCB Relay, 12V Special Terminal |