Продукція > OMRON > G7J-3A1B-T-W1 DC24
G7J-3A1B-T-W1 DC24
G7J-3A1B-T-W1 DC24 Omron
j088g7jpowerrelaydatasheeten.pdf
Виробник: Omron
Power Relay 24VDC 288Ohm 25(NO)/8(NC)A 3PST-NO/SPST-NC(51.5x34.5x64)mm Bracket
на замовлення 190 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 4
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: RELAY GEN PURPOSE 4PST 25A 24V, Features: Bracket Included, Test Button, Packaging: Bulk, Mounting Type: Chassis Mount, Coil Voltage: 24VDC, Operating Temperature: -25°C ~ 60°C, Termination Style: Quick Connect - 0.250" (6.3mm), Approval Agency: CE, CSA, UR, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 83 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Form: 4PST-3NO/1NC (3 Form A, 1 Form B), Contact Rating (Current): 25 A, Switching Voltage: 250VAC, 125VDC - Max, Must Release Voltage: 2.4 VDC, Must Operate Voltage: 18 VDC, Operate Time: 50 ms, Release Time: 50 ms, Part Status: Active, Load - Max Switching: 6250VA, 3125W.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
G7J-3A1B-T-W1 DC24 G7J-3A1B-T-W1 DC24 Виробник : Omron Automation and Safety G7J_Series_Rev_Dec_2011.pdf Description: RELAY GEN PURPOSE 4PST 25A 24V
Features: Bracket Included, Test Button
Packaging: Bulk
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 24VDC
Operating Temperature: -25°C ~ 60°C
Termination Style: Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Approval Agency: CE, CSA, UR
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 83 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Form: 4PST-3NO/1NC (3 Form A, 1 Form B)
Contact Rating (Current): 25 A
Switching Voltage: 250VAC, 125VDC - Max
Must Release Voltage: 2.4 VDC
Must Operate Voltage: 18 VDC
Operate Time: 50 ms
Release Time: 50 ms
Part Status: Active
Load - Max Switching: 6250VA, 3125W
на замовлення 4 шт:
Кількість Ціна
G7J3A1BTW1DC24 G7J3A1BTW1DC24 Виробник : OMRON Category: Power Electromagnetic Relays
Description: Relay: electromagnetic; 4PST; Ucoil: 24VDC; Icontacts max: 25A
Type of relay: electromagnetic
Contacts configuration: 4PST
Rated coil voltage: 24V DC
Contact current max.: 25A
Coil current: 83mA
Manufacturer series: G7J
Mounting: screw type
Coil resistance: 288Ω
Leads: connectors
Coil power consumption: 2W
Operate time: 50ms
Release time: 50ms
Operating temperature: -25...60°C
Current rating: 25A
на замовлення 190 шт:
Мінімальне замовлення: 2
G7J3A1BTW1DC24 G7J3A1BTW1DC24 Виробник : OMRON / PARTNER STOCK Description: OMRON / PARTNER STOCK - G7J3A1BTW1DC24 - Leistungsrelais, 3PST-NO, SPST-NC, 24 VDC, 25 A, G7J Series, Halterung, Monostabil
tariffCode: 85364900
rohsCompliant: YES
Relaisanschlüsse: Steckbar
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: TBA
Spulentyp: Monostabil
Kontaktmaterial: -
isCanonical: Y
Kontaktstrom: 25A
usEccn: EAR99
Spulenwiderstand: 288ohm
euEccn: NLR
Kontaktspannung V DC: 30V
Relaismontage: Halterung
Produktpalette: G7J Series
productTraceability: No
Spulenspannung: 24VDC
Kontaktkonfiguration: 3PST-NO, SPST-NC
Kontaktspannung V AC: 220V
SVHC: To Be Advised
на замовлення 171 шт:
Мінімальне замовлення: 2
G7J-3A1B-T-W1 DC24 G7J-3A1B-T-W1 DC24 Виробник : Omron j088g7jpowerrelaydatasheeten.pdf Power Relay 24VDC 288Ohm 25(NO)/8(NC)A 3PST-NO/SPST-NC(51.5x34.5x64)mm Bracket