G7L-2A-P-CB-DC12 Omron Electronics Inc-EMC Div
Виробник: Omron Electronics Inc-EMC Div
Description: RELAY GEN PURPOSE DPST 20A 12V
Packaging: Bulk
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 12VDC
Operating Temperature: -25°C ~ 60°C
Termination Style: PC Pin
Approval Agency: CSA, TUV, UR
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 158 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Material: Silver Alloy
Contact Form: DPST-NO (2 Form A)
Contact Rating (Current): 20 A
Switching Voltage: 250VAC - Max
Must Release Voltage: 1.8 VDC
Must Operate Voltage: 9 VDC
Operate Time: 30 ms
Release Time: 30 ms
Part Status: Active
Coil Insulation: Class B
Load - Max Switching: 5000VA
| Кількість | Ціна |
|---|---|
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: RELAY GEN PURPOSE DPST 20A 12V, Packaging: Bulk, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 12VDC, Operating Temperature: -25°C ~ 60°C, Termination Style: PC Pin, Approval Agency: CSA, TUV, UR, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 158 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Material: Silver Alloy, Contact Form: DPST-NO (2 Form A), Contact Rating (Current): 20 A, Switching Voltage: 250VAC - Max, Must Release Voltage: 1.8 VDC, Must Operate Voltage: 9 VDC, Operate Time: 30 ms, Release Time: 30 ms, Part Status: Active, Coil Insulation: Class B, Load - Max Switching: 5000VA.
| Фото | Назва | Виробник | Інформація |
Доступність |
Ціна | ||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Description: RELAY GEN PURPOSE DPST 20A 12VPackaging: Bulk Mounting Type: Through Hole Coil Voltage: 12VDC Operating Temperature: -25°C ~ 60°C Termination Style: PC Pin Approval Agency: CSA, TUV, UR Relay Type: General Purpose Coil Current: 158 mA Coil Type: Non Latching Contact Material: Silver Alloy Contact Form: DPST-NO (2 Form A) Contact Rating (Current): 20 A Switching Voltage: 250VAC - Max Must Release Voltage: 1.8 VDC Must Operate Voltage: 9 VDC Operate Time: 30 ms Release Time: 30 ms Coil Insulation: Class B Load - Max Switching: 5000VA |
на замовлення 83 шт: термін постачання 21-31 дні (днів) |
G7L-2A-P-CB-DC12 | Виробник : Omron |
Power Relay 12VDC 20A DPST-NO(52.5x35.5x41)mm THT |
на замовлення 20 шт: термін постачання 21-31 дні (днів) |
G7L-2A-P-CB-DC12 | Виробник : Omron Electronics |
Industrial Relays PCB DPST-NO 12VDC |
Description: OMRON - G7L-2A-P-CB DC12 - Leistungsrelais, DPST-NO, 12 VDC, 20 A, G7L, Durchsteckmontage, Monostabil Relaisanschlüsse: PC-Pin Spulentyp: Monostabil Kontaktmaterial: Silber-Zinn-Indium Kontaktstrom: 20 Spulenwiderstand: 75 Kontaktspannung V DC: - Relaismontage: Durchsteckmontage Produktpalette: G7L Spulenspannung: 12 Kontaktkonfiguration: DPST-NO Kontaktspannung V AC: 220 SVHC: No SVHC (16-Jan-2020) |
товару немає в наявності |