G7L-2A-X-SI DC12
G7L-2A-X-SI DC12 Omron Electronics
Omron_6-25-2023_G7L-X-SI Datasheet_EN.pdf
Виробник: Omron Electronics
Industrial Relays Low CR 1000VDC PCB Relay DC12
на замовлення 193 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Написати відгук
Description: RELAY GEN PURPOSE DPST 30A 12V, Packaging: Tray, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 12VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Termination Style: PC Pin, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 191.7 mA, Coil Type: Non Latching, Seal Rating: Sealed - Flux Protection, Contact Material: Silver Alloy, Cadmium Free, Contact Form: DPST-NO (2 Form A), Contact Rating (Current): 30 A, Switching Voltage: 1000VDC - Max, Must Release Voltage: 1.2 VDC, Must Operate Voltage: 9 VDC, Operate Time: 30 ms, Release Time: 30 ms, Part Status: Active, Coil Insulation: Class F, Approval Agency: cULus, VDE, Load - Max Switching: 25000W.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
G7L-2A-X-SI-DC12 G7L-2A-X-SI-DC12 Виробник : OMRON ELECTRONIC COMPONENTS npi Description: OMRON ELECTRONIC COMPONENTS - G7L-2A-X-SI-DC12 - Leistungsrelais, DPST-NO, 12 VDC, 30 A, G7L-X Series, Durchsteckmontage, Monostabil
tariffCode: 85364190
rohsCompliant: YES
Relaisanschlüsse: PC-Pin
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Spulentyp: Monostabil
Kontaktmaterial: Silberlegierung
Kontaktstrom: 30A
usEccn: EAR99
Spulenwiderstand: 63ohm
euEccn: NLR
Kontaktspannung V DC: 600V
Relaismontage: Durchsteckmontage
Produktpalette: G7L-X Series
productTraceability: No
Spulenspannung: 12VDC
Kontaktkonfiguration: DPST-NO
Kontaktspannung V AC: -
SVHC: To Be Advised
на замовлення 4 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
G7L-2A-X-SI DC12 G7L-2A-X-SI DC12 Виробник : Omron Electronics Inc-EMC Div G7L-X-SI%20Datasheet_EN.pdf Description: RELAY GEN PURPOSE DPST 30A 12V
Packaging: Tray
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 12VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: PC Pin
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 191.7 mA
Coil Type: Non Latching
Seal Rating: Sealed - Flux Protection
Contact Material: Silver Alloy, Cadmium Free
Contact Form: DPST-NO (2 Form A)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 1000VDC - Max
Must Release Voltage: 1.2 VDC
Must Operate Voltage: 9 VDC
Part Status: Active
Coil Insulation: Class F
Approval Agency: cULus, VDE
Load - Max Switching: 25000W
на замовлення 160 шт:
Packaging: Tray
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 12VDC
Termination Style: PC Pin
Approval Agency: cURus, VDE
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 191.7 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Material: Silver Alloy
Contact Rating (Current): 30 A
Must Release Voltage: 1.2 VDC
Must Operate Voltage: 9 VDC
Operate Time: 30 ms
Release Time: 30 ms
Load - Max Switching: 30000W
на замовлення 3 шт:
Мінімальне замовлення: 3
G7L-2A-X-SI-DC12 Виробник : Omron Electronics npi General Purpose Relays POWER RELAY
товару немає в наявності
Description: Relay: electromagnetic; DPST-NO; Ucoil: 12VDC; Icontacts max: 30A
Type of relay: electromagnetic
Contacts configuration: DPST-NO
Rated coil voltage: 12V DC
Contact current max.: 30A
Coil current: 190mA
Switched voltage: max. 1kV DC
Relay variant: power
Manufacturer series: G7L
Mounting: PCB
Body dimensions: 52.5x35.5x41mm
Coil resistance: 63Ω
Contact material: silver alloy
Leads: for soldering
DC contacts rating @R: 1A / 1000V DC
Contact resistance: 10mΩ
Mechanical durability: 1000000 cycles
Operating temperature: -40...85°C