G7L-2A-X-SI DC24 Omron Electronics Inc-EMC Div
Виробник: Omron Electronics Inc-EMC Div
Description: RELAY GEN PURPOSE DPST 30A 24V
Packaging: Tray
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 24VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: PC Pin
Approval Agency: cULus, VDE
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 95.8 mA
Coil Type: Non Latching
Seal Rating: Sealed - Flux Protection
Contact Material: Silver Alloy, Cadmium Free
Contact Form: DPST-NO (2 Form A)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 1000VDC - Max
Must Release Voltage: 2.4 VDC
Must Operate Voltage: 18 VDC
Operate Time: 30 ms
Release Time: 30 ms
Coil Insulation: Class F
Load - Max Switching: 25000W
| Кількість | Ціна |
|---|---|
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Power Electromagnetic Relays, Description: Relay: electromagnetic; DPST-NO; Ucoil: 24VDC; Icontacts max: 30A, Type of relay: electromagnetic, Contacts configuration: DPST-NO, Rated coil voltage: 24V DC, Contact current max.: 30A, DC contacts rating @R: 1A / 1000V DC, Switched voltage: max. 1kV DC, Relay variant: power, Mounting: PCB, Manufacturer series: G7L, Body dimensions: 52.5x35.5x41mm, Coil resistance: 250Ω, Contact resistance: 10mΩ, Contact material: silver alloy, Leads: for soldering, Operating temperature: -40...85°C, Mechanical durability: 1000000 cycles, Release time: 30ms, Operate time: 30ms, Coil current: 96mA.
| Фото | Назва | Виробник | Інформація |
Доступність |
Ціна | ||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
G7L-2A-X-SI DC24 | Виробник : Omron Electronics |
Industrial Relays Low CR 1000VDC PCB Relay DC24 |
на замовлення 446 шт: термін постачання 21-30 дні (днів) |
G7L-2A-X-SI-DC24 | Виробник : OMRON ELECTRONIC COMPONENTS |
Description: OMRON ELECTRONIC COMPONENTS - G7L-2A-X-SI-DC24 - Leistungsrelais, DPST-NO, 24 VDC, 30 A, G7L-X Series, Durchsteckmontage, MonostabiltariffCode: 85364190 rohsCompliant: YES Relaisanschlüsse: PC-Pin hazardous: false rohsPhthalatesCompliant: YES Spulentyp: Monostabil Kontaktmaterial: Silberlegierung Kontaktstrom: 30A usEccn: EAR99 Spulenwiderstand: 250ohm euEccn: NLR Kontaktspannung V DC: 600V Relaismontage: Durchsteckmontage Produktpalette: G7L-X Series productTraceability: No Spulenspannung: 24VDC Kontaktkonfiguration: DPST-NO Kontaktspannung V AC: - SVHC: To Be Advised |
на замовлення 10 шт: термін постачання 21-31 дні (днів) |
Description: G7L-X series, low contact resistPackaging: Tray Mounting Type: Through Hole Coil Voltage: 24VDC Operating Temperature: -40°C ~ 85°C Termination Style: PC Pin Approval Agency: cURus, VDE Relay Type: General Purpose Coil Current: 95.8 mA Coil Type: Non Latching Seal Rating: Sealed - Flux Protection Contact Material: Silver Alloy Contact Form: DPST-NO (2 Form A) Contact Rating (Current): 30 A Switching Voltage: 1000VDC - Max Must Release Voltage: 2.4 VDC Must Operate Voltage: 18 VDC Operate Time: 30 ms Release Time: 30 ms Load - Max Switching: 30000W |
Omron POWER RELAY |
товару немає в наявності |