G846A04100Y1EU
G846A04100Y1EU Amphenol ICC (Commercial Products)
bwb_agillink_1_00mm_wtb.pdf
Виробник: Amphenol ICC (Commercial Products)
Description: WIRE TO BOARD 1.0MM PITCH R/A SM
Packaging: Tape & Reel (TR)
Connector Type: Header
Voltage Rating: 50VAC/DC
Current Rating (Amps): Varies by Wire Gauge
Mounting Type: Surface Mount, Right Angle
Number of Positions: 4
Number of Rows: 1
Style: Board to Cable/Wire
Operating Temperature: -45°C ~ 105°C
Contact Type: Male Pin
Fastening Type: Push-Pull
Number of Positions Loaded: All
Termination: Solder
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Contact Material: Copper Alloy
Insulation Color: White
Pitch - Mating: 0.039" (1.00mm)
Contact Finish - Mating: Tin
Contact Finish Thickness - Mating: 100.0µin (2.54µm)
Contact Finish - Post: Tin
Part Status: Active
Contact Shape: Square
Insulation Height: 0.167" (4.25mm)
Shrouding: Shrouded - 4 Wall
Insulation Material: Polyamide (PA46), Nylon 4/6
на замовлення 13600 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: WIRE TO BOARD 1.0MM PITCH R/A SM, Packaging: Tape & Reel (TR), Connector Type: Header, Voltage Rating: 50VAC/DC, Current Rating (Amps): Varies by Wire Gauge, Mounting Type: Surface Mount, Right Angle, Number of Positions: 4, Number of Rows: 1, Style: Board to Cable/Wire, Operating Temperature: -45°C ~ 105°C, Contact Type: Male Pin, Fastening Type: Push-Pull, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Material: Copper Alloy, Insulation Color: White, Pitch - Mating: 0.039" (1.00mm), Contact Finish - Mating: Tin, Contact Finish Thickness - Mating: 100.0µin (2.54µm), Contact Finish - Post: Tin, Part Status: Active, Contact Shape: Square, Insulation Height: 0.167" (4.25mm), Shrouding: Shrouded - 4 Wall, Insulation Material: Polyamide (PA46), Nylon 4/6.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
G846A04100Y1EU G846A04100Y1EU Виробник : Amphenol Commercial Products bwb_agillink_1_00mm_wtb.pdf Headers & Wire Housings Wire to Board 1.0mm Pitch R/A SMT,1x4Pin,MATTE TIN,NY46,NATURAL
на замовлення 339 шт:
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 9
G846A04100Y1EU G846A04100Y1EU Виробник : Amphenol ICC (Commercial Products) bwb_agillink_1_00mm_wtb.pdf Description: WIRE TO BOARD 1.0MM PITCH R/A SM
Packaging: Cut Tape (CT)
Connector Type: Header
Voltage Rating: 50VAC/DC
Number of Positions: 4
Number of Rows: 1
Style: Board to Cable/Wire
Contact Type: Male Pin
Fastening Type: Push-Pull
Termination: Solder
Contact Material: Copper Alloy
Insulation Color: White
Contact Finish - Mating: Tin
Contact Finish - Post: Tin
Part Status: Active
Contact Shape: Square