G846A202100T1HR
G846A202100T1HR Amphenol ICC (Commercial Products)
g846axx2x0xt1hr.pdf
Виробник: Amphenol ICC (Commercial Products)
Description: WIRE TO BOARD 1.0MM PITCH,STR SM
Packaging: Cut Tape (CT)
Features: Pick and Place
Connector Type: Header
Voltage Rating: 50VAC/DC
Current Rating (Amps): 1A per Contact
Mounting Type: Surface Mount
Number of Positions: 20
Number of Rows: 2
Style: Board to Cable/Wire
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Contact Type: Male Pin
Fastening Type: Latch Holder
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Contact Material: Copper Alloy
Insulation Color: Natural
Pitch - Mating: 0.039" (1.00mm)
Contact Finish - Mating: Gold
Contact Finish Thickness - Mating: FLASH
Contact Finish - Post: Gold
Part Status: Active
Contact Shape: Rectangular
Insulation Height: 0.213" (5.40mm)
Shrouding: Shrouded - 4 Wall
Insulation Material: Polyamide (PA4T), Nylon 4T, Halogen Free
на замовлення 574 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 3
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: WIRE TO BOARD 1.0MM PITCH,STR SM, Packaging: Tape & Reel (TR), Features: Pick and Place, Connector Type: Header, Voltage Rating: 50VAC/DC, Current Rating (Amps): 1A per Contact, Mounting Type: Surface Mount, Number of Positions: 20, Number of Rows: 2, Style: Board to Cable/Wire, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Contact Type: Male Pin, Fastening Type: Latch Holder, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Material: Copper Alloy, Insulation Color: Natural, Pitch - Mating: 0.039" (1.00mm), Contact Finish - Mating: Gold, Contact Finish Thickness - Mating: FLASH, Contact Finish - Post: Gold, Part Status: Active, Contact Shape: Rectangular, Insulation Height: 0.213" (5.40mm), Shrouding: Shrouded - 4 Wall, Insulation Material: Polyamide (PA4T), Nylon 4T, Halogen Free.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
G846A202100T1HR G846A202100T1HR Виробник : Amphenol Commercial Products g846axx2x0xt1hr-2508649.pdf Headers & Wire Housings Board mount - Header Plug - Wire to Board 1.0mm Pitch,V/T SMT, 2x10PIN, G/F,NY4T,T&R W/CAP, W/LATCH, COLOR-NATURAL, HALOGEN FREE
на замовлення 540 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 3
G846A202100T1HR G846A202100T1HR Виробник : Amphenol ICC (Commercial Products) g846axx2x0xt1hr.pdf Description: WIRE TO BOARD 1.0MM PITCH,STR SM
Packaging: Tape & Reel (TR)
Features: Pick and Place
Connector Type: Header
Voltage Rating: 50VAC/DC
Mounting Type: Surface Mount
Number of Positions: 20
Number of Rows: 2
Style: Board to Cable/Wire
Contact Type: Male Pin
Fastening Type: Latch Holder
Contact Material: Copper Alloy
Insulation Color: Natural
Contact Finish - Mating: Gold
Contact Finish - Post: Gold
Part Status: Active
Contact Shape: Rectangular