G8NW-2L-DC12
G8NW-2L-DC12 Omron Electronics Inc-EMC Div
en-g8nw.pdf
Виробник: Omron Electronics Inc-EMC Div
Description: RELAY AUTOMOTIVE SPDT 30A 12V
Packaging: Tray
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 12VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Termination Style: PC Pin
Coil Current: 53.3 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Form: SPDT (1 Form C) x 2
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 16VDC - Max
Must Release Voltage: 1 VDC
Must Operate Voltage: 7.2 VDC
Operate Time: 10 ms
Release Time: 10 ms
Part Status: Obsolete
Написати відгук
Description: RELAY AUTOMOTIVE SPDT 30A 12V, Packaging: Tray, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 12VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Termination Style: PC Pin, Coil Current: 53.3 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Form: SPDT (1 Form C) x 2, Contact Rating (Current): 30 A, Switching Voltage: 16VDC - Max, Must Release Voltage: 1 VDC, Must Operate Voltage: 7.2 VDC, Operate Time: 10 ms, Release Time: 10 ms, Part Status: Obsolete.