Продукція > OMRON > G8P-1C4TP-DC12
G8P-1C4TP-DC12
G8P-1C4TP-DC12 Omron
g8pt_0812.pdf
Виробник: Omron
Power Relay 12VDC 20(NO)/10(NC)DC/20(NO)/10(NC)AAC SPDT(31.9x27.5x28.3)mm THT
на замовлення 4443 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 34
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 12V, Packaging: Bulk, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 12VDC, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Termination Style: PC Pin, Quick Connect - 0.250" (6.3mm), Relay Type: General Purpose, Coil Current: 77 mA, Coil Type: Non Latching, Seal Rating: Sealed - Fully, Contact Material: Silver Alloy, Cadmium Free, Contact Form: SPDT (1 Form C), Contact Rating (Current): 10 A, Switching Voltage: 250VAC, 28VDC - Max, Must Release Voltage: 1.2 VDC, Must Operate Voltage: 9 VDC, Operate Time: 15 ms, Release Time: 10 ms, Part Status: Obsolete, Coil Insulation: Class F, Approval Agency: CSA, UR, Load - Max Switching: 2500VA, 280W.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
G8P-1C4TP-DC12 G8P-1C4TP-DC12 Виробник : OMRON / PARTNER STOCK Description: OMRON / PARTNER STOCK - G8P-1C4TP-DC12 - Kfz-Relais, 12 VDC, 20 A, SPDT, Durchsteckmontage, Lötanschlüsse, G8P Series
tariffCode: 85364900
rohsCompliant: YES
Relaisanschlüsse: Lötanschlüsse
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: TBA
Kontaktmaterial: Silberlegierung
isCanonical: Y
Kontaktstrom: 20A
usEccn: EAR99
Spulenwiderstand: 155ohm
euEccn: NLR
Relaismontage: Durchsteckmontage
DC-Kontaktspannung, nom.: 28V
Produktpalette: G8P Series
productTraceability: No
Spulenspannung: 12VDC
Kontaktkonfiguration: SPDT
SVHC: To Be Advised
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 20
G8P-1C4TP-DC12 Виробник : Omron Electronics Inc-EMC Div Description: POWER PCB RELAY
Packaging: Bulk
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 12VDC
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Termination Style: PC Pin, Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 77 mA
Coil Type: Non Latching
Seal Rating: Sealed - Fully
Contact Material: Silver Cadmium Oxide (AgCdO)
Contact Form: SPDT (1 Form C)
Contact Rating (Current): 10 A
Switching Voltage: 250VAC, 28VDC - Max
Must Release Voltage: 1.2 VDC
Must Operate Voltage: 9 VDC
Operate Time: 15 ms
Release Time: 10 ms
Part Status: Active
Coil Insulation: Class F
Мінімальне замовлення: 10
G8P-1C4TP DC12 G8P-1C4TP DC12 Виробник : Omron Electronics Inc-EMC Div G8PT_Series.pdf Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 12V
Packaging: Bulk
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 12VDC
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 77 mA
Contact Form: SPDT (1 Form C)
Contact Rating (Current): 10 A
Must Release Voltage: 1.2 VDC
Must Operate Voltage: 9 VDC
Operate Time: 15 ms
Release Time: 10 ms
Part Status: Obsolete
Coil Insulation: Class F
Approval Agency: CSA, UR
Load - Max Switching: 2500VA, 280W
товару немає в наявності
G8P-1C4TP-DC12 G8P-1C4TP-DC12 Виробник : Omron Electronics General Purpose Relays Power PCB Relay PCB & QC SPDT 12VDC