G9KC-4A1B-DC12
G9KC-4A1B-DC12 Omron Electronics Inc-EMC Div
Виробник: Omron Electronics Inc-EMC Div
Description: 40A 480 VAC PCB Power Relay
Packaging: Tray
Features: Auxiliary Contacts
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 12VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: PC Pin
Approval Agency: CQC, cURus, TUV
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 417 mA
Coil Type: Non Latching
Seal Rating: Sealed - Flux Protection
Contact Material: Silver Alloy, Cadmium Free
Contact Form: 4PST-NO (4 Form A)
Contact Rating (Current): 40 A
Switching Voltage: 480VAC - Max
Must Release Voltage: 0.6 VDC
Must Operate Voltage: 9 VDC
Operate Time: 50 ms
Release Time: 30 ms
Coil Insulation: Class F
Load - Max Switching: 19200VA
на замовлення 15 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 5
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: RELAY GEN PURPOSE 4PST 40A 12V, Packaging: Tray, Features: Auxiliary Contacts, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 12VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Termination Style: PC Pin, Approval Agency: CQC, cULus, TUV, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 417 mA, Coil Type: Non Latching, Seal Rating: Sealed - Flux Protection, Contact Material: Silver Alloy, Cadmium Free, Contact Form: 5PST-4NO/1NC (4 Form A, 1 Form B), Contact Rating (Current): 40 A, Switching Voltage: 480VAC - Max, Must Release Voltage: 0.6 VDC, Must Operate Voltage: 9 VDC, Operate Time: 50 ms, Release Time: 30 ms, Coil Insulation: Class F, Load - Max Switching: 19200VA.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
G9KC-4A1B DC12 G9KC-4A1B DC12 Виробник : OMRON ELECTRONIC COMPONENTS 4487503.pdf Description: OMRON ELECTRONIC COMPONENTS - G9KC-4A1B DC12 - Leistungsrelais, 4PST-NO, SPST-NC, 12 VDC, 40 A, G9KC Series, Durchsteckmontage, Monostabil
tariffCode: 85364900
rohsCompliant: YES
Relaisanschlüsse: PC-Pin
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Spulentyp: Monostabil
Kontaktmaterial: Silberlegierung, cadmiumfrei
isCanonical: Y
Kontaktstrom: 40A
usEccn: EAR99
Spulenwiderstand: 28.8ohm
euEccn: NLR
Kontaktspannung V DC: -
Relaismontage: Durchsteckmontage
Produktpalette: G9KC Series
productTraceability: No
Spulenspannung: 12VDC
Kontaktkonfiguration: 4PST-NO, SPST-NC
Kontaktspannung V AC: 480V
SVHC: To Be Advised
на замовлення 57 шт:
Кількість Ціна
на замовлення 60 шт:
G9KC-4A1B DC12 G9KC-4A1B DC12 Виробник : Omron Electronics Inc-EMC Div K350-E1.pdf Description: RELAY GEN PURPOSE 4PST 40A 12V
Packaging: Tray
Features: Auxiliary Contacts
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 12VDC
Termination Style: PC Pin
Approval Agency: CQC, cULus, TUV
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 417 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Form: 5PST-4NO/1NC (4 Form A, 1 Form B)
Contact Rating (Current): 40 A
Must Release Voltage: 0.6 VDC
Must Operate Voltage: 9 VDC