GA040TH65 GeneSiC Semiconductor
GA040TH65.pdf
Виробник: GeneSiC Semiconductor
Description: MOD THYRSTR SIC SGL 6500V SOT227
Packaging: Bulk
Package / Case: SOT-227-2
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Structure: Single
Current - Hold (Ih) (Max): 780 mA
Current - Gate Trigger (Igt) (Max): 30 mA
Number of SCRs, Diodes: 1 SCR
Current - On State (It (AV)) (Max): 40 A
Current - On State (It (RMS)) (Max): 69 A
Voltage - Off State: 6.5 kV
Написати відгук
Description: MOD THYRSTR SIC SGL 6500V SOT227, Packaging: Bulk, Package / Case: SOT-227-2, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Structure: Single, Current - Hold (Ih) (Max): 780 mA, Current - Gate Trigger (Igt) (Max): 30 mA, Number of SCRs, Diodes: 1 SCR, Current - On State (It (AV)) (Max): 40 A, Current - On State (It (RMS)) (Max): 69 A, Voltage - Off State: 6.5 kV.
Інші пропозиції GA040TH65
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
GA040TH65 GA040TH65 Виробник : GeneSiC Semiconductor GA040TH65-218866.pdf SCR Modules 6500V - 40A SiC Discrete Thyrstr