Продукція > NEXPERIA > GANB4R8-040CBAZ
GANB4R8-040CBAZ
GANB4R8-040CBAZ NEXPERIA
4247898.pdf
Виробник: NEXPERIA
Description: NEXPERIA - GANB4R8-040CBAZ - Galliumnitrid (GaN)-Transistor, 20 A, 15.8 nC, WLCSP, Oberflächenmontage
tariffCode: 85412900
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
Gate-Ladung, typ.: 15.8nC
rohsCompliant: YES
Anzahl der Pins: 22Pin(s)
euEccn: NLR
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Dauer-Drainstrom Id: 20A
usEccn: EAR99
SVHC: No SVHC (21-Jan-2025)
на замовлення 4962 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 100
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: GANB4R8-040CBA/SOT8086/WLCSP22, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 22-UFBGA, WLCSP, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ), Technology: GaNFET (Gallium Nitride), FET Type: N-Channel, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 20A (Ta), Rds On (Max) @ Id, Vgs: 4.8mOhm @ 10A, 5V, Power Dissipation (Max): 13W (Ta), Vgs(th) (Max) @ Id: 2.4V @ 1mA, Supplier Device Package: 22-WLCSP (2.1x2.1), Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 5V, Vgs (Max): 40V, Drain to Source Voltage (Vdss): 40 V, Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 15.8 nC @ 5 V, Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 887 pF @ 20 V.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
GANB4R8-040CBAZ GANB4R8-040CBAZ Виробник : NEXPERIA 4247898.pdf Description: NEXPERIA - GANB4R8-040CBAZ - Galliumnitrid (GaN)-Transistor, 20 A, 15.8 nC, WLCSP, Oberflächenmontage
tariffCode: 85412900
Transistormontage: Oberflächenmontage
Drain-Source-Spannung Vds: -
rohsCompliant: YES
Dauer-Drainstrom Id: 20A
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Qualifikation: -
usEccn: EAR99
euEccn: NLR
Gate-Ladung, typ.: 15.8nC
Bauform - Transistor: WLCSP
Anzahl der Pins: 22Pin(s)
Produktpalette: -
Drain-Source-Durchgangswiderstand: -
SVHC: No SVHC (21-Jan-2025)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 5
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 22-UFBGA, WLCSP
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ)
Technology: GaNFET (Gallium Nitride)
FET Type: N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 20A (Ta)
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 4.8mOhm @ 10A, 5V
Power Dissipation (Max): 13W (Ta)
Vgs(th) (Max) @ Id: 2.4V @ 1mA
Supplier Device Package: 22-WLCSP (2.1x2.1)
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 5V
Vgs (Max): 40V
Drain to Source Voltage (Vdss): 40 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 15.8 nC @ 5 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 887 pF @ 20 V
Мінімальне замовлення: 2
Мінімальне замовлення: 2
Packaging: Tape & Reel (TR)
Mounting Type: Surface Mount
FET Type: N-Channel
Vgs(th) (Max) @ Id: 2.4V @ 1mA
Vgs (Max): 40V