GC10MPS12-252
GC10MPS12-252 GeneSiC Semiconductor
gc10mps12-252.pdf
Виробник: GeneSiC Semiconductor
Diode Schottky SiC 1.2KV 28A 3-Pin(2+Tab) TO-252
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: DIODE SIL CARB 1200V 50A TO2522, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63, Mounting Type: Surface Mount, Speed: No Recovery Time > 500mA (Io), Reverse Recovery Time (trr): 0 ns, Technology: SiC (Silicon Carbide) Schottky, Capacitance @ Vr, F: 660pF @ 1V, 1MHz, Current - Average Rectified (Io): 50A, Supplier Device Package: TO-252-2, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C, Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 1200 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.8 V @ 10 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 10 µA @ 1200 V.
Інші пропозиції GC10MPS12-252
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
GC10MPS12-252 GC10MPS12-252 Виробник : GeneSiC Semiconductor GC10MPS12-252.pdf Description: DIODE SIL CARB 1200V 50A TO2522
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Mounting Type: Surface Mount
Speed: No Recovery Time > 500mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 0 ns
Technology: SiC (Silicon Carbide) Schottky
Capacitance @ Vr, F: 660pF @ 1V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io): 50A
Supplier Device Package: TO-252-2
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 1200 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.8 V @ 10 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 10 µA @ 1200 V
товару немає в наявності
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
Part Status: Active
GC10MPS12-252 GC10MPS12-252 Виробник : GeneSiC Semiconductor GC10MPS12-252-1856247.pdf Schottky Diodes & Rectifiers 1200V 10A TO-252-2 SiC Schottky MPS