Продукція > MEAN WELL > GC120A24-AD1
GC120A24-AD1
GC120A24-AD1 MEAN WELL
Виробник: MEAN WELL
Category: Chargers
Description: Charger: for rechargeable batteries; acid-lead; 4.42A; 20÷65Ah
Max. charging current: 4.42A
Batteries capacity: 20...65Ah
Output voltage: 27.2V DC
Efficiency: 90%
Kind of rechargeable battery: acid-lead
Kind of output connector: ANDERSON
Type of charger: for rechargeable batteries
Application: rechargeable battery 24V
Kit contents: without power cable
на замовлення 25 шт:
Написати відгук
Description: BATT CHARGER DESKTOP 27.2V 4.42A, Packaging: Box, Features: LED Indicator, Battery Cell Size: 24V, Size / Dimension: 6.57" L x 2.64" W x 1.38" H (167.00mm x 67.00mm x 35.00mm), Mounting Type: Desktop, Voltage - Input: 85 ~ 264VAC, Type: Desktop, Termination Style: Rectangular Connector, Battery Chemistry: Lead Acid, Lithium-Ion, Power - Max: 120.2W, Voltage - Nominal: 27.2V, Charge Current - Max: 4.42A, Number of Cells: 1.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
GC120A24-AD1 GC120A24-AD1 Виробник : Mean-Well USA, Inc. gc120-spec.pdfpdfjs.pdf Battery Chargers 1-OUT 27.2V 4.42A 120.2W
на замовлення 5 шт:
Мінімальне замовлення: 3
товару немає в наявності
GC120A24-AD1 GC120A24-AD1 Виробник : MEAN WELL USA Inc. GC120-spec.pdf Description: BATT CHARGER DESKTOP 27.2V 4.42A
Packaging: Box
Features: LED Indicator
Battery Cell Size: 24V
Size / Dimension: 6.57" L x 2.64" W x 1.38" H (167.00mm x 67.00mm x 35.00mm)
Mounting Type: Desktop
Voltage - Input: 85 ~ 264VAC
Type: Desktop
Termination Style: Rectangular Connector
Battery Chemistry: Lead Acid, Lithium-Ion
Power - Max: 120.2W
Voltage - Nominal: 27.2V
Charge Current - Max: 4.42A
Number of Cells: 1
товару немає в наявності
GC120A24-AD1 GC120A24-AD1 Виробник : MEAN WELL GC120_SPEC.pdf Battery Chargers 120.2W 27.2V 4.42A for 20-65Ah batt