GC2X100MPS06-227
GC2X100MPS06-227 GeneSiC Semiconductor
GC2X100MPS06-227-1856182.pdf
Виробник: GeneSiC Semiconductor
Discrete Semiconductor Modules 650V 200A SOT-227 SiC Schottky MPS
на замовлення 30 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: DIODE MOD SCHOT 650V 209A SOT227, Packaging: Tube, Package / Case: SOT-227-4, miniBLOC, Mounting Type: Chassis Mount, Speed: No Recovery Time > 500mA (Io), Reverse Recovery Time (trr): 0 ns, Technology: SiC (Silicon Carbide) Schottky, Diode Configuration: 2 Independent, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 209A (DC), Supplier Device Package: SOT-227, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C, Part Status: Discontinued at Digi-Key, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 650 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.8 V @ 50 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 20 µA @ 650 V.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
GC2X100MPS06-227 GC2X100MPS06-227 Виробник : GeneSiC Semiconductor GC2X100MPS06-227.pdf Description: DIODE MOD SCHOT 650V 209A SOT227
Packaging: Tube
Package / Case: SOT-227-4, miniBLOC
Mounting Type: Chassis Mount
Speed: No Recovery Time > 500mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 0 ns
Technology: SiC (Silicon Carbide) Schottky
Diode Configuration: 2 Independent
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 209A (DC)
Supplier Device Package: SOT-227
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C
Part Status: Discontinued at Digi-Key
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 650 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.8 V @ 50 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 20 µA @ 650 V
товару немає в наявності
Description: Module: diode; double independent; 650V; If: 100Ax2; SOT227B; screw
Technology: SiC
Max. off-state voltage: 650V
Load current: 100A x2
Semiconductor structure: double independent
Features of semiconductor devices: MPS
Case: SOT227B
Max. forward voltage: 1.5V
Max. load current: 200A