GC2X20MPS12-247
GC2X20MPS12-247 GeneSiC Semiconductor
GC2X20MPS12-247-1856112.pdf
Виробник: GeneSiC Semiconductor
Schottky Diodes & Rectifiers 1200V 40A TO-247-3 SiC Schottky MPS
на замовлення 132 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: DIODE ARR SIC 1200V 90A TO247-3, Packaging: Tube, Package / Case: TO-247-3, Mounting Type: Through Hole, Speed: No Recovery Time > 500mA (Io), Reverse Recovery Time (trr): 0 ns, Technology: SiC (Silicon Carbide) Schottky, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 90A (DC), Supplier Device Package: TO-247-3, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 1200 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.8 V @ 20 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 18 µA @ 1200 V.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
GC2X20MPS12-247 GC2X20MPS12-247 Виробник : GeneSiC Semiconductor GC2X20MPS12-247.pdf Description: DIODE ARR SIC 1200V 90A TO247-3
Packaging: Tube
Package / Case: TO-247-3
Mounting Type: Through Hole
Speed: No Recovery Time > 500mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 0 ns
Technology: SiC (Silicon Carbide) Schottky
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 90A (DC)
Supplier Device Package: TO-247-3
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 1200 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.8 V @ 20 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 18 µA @ 1200 V