Продукція > MURATA ELECTRONICS > GCJ188R91H154KA01D
GCJ188R91H154KA01D
GCJ188R91H154KA01D Murata Electronics
GCJ188R91H154KA01-01.pdf
Виробник: Murata Electronics
Description: CAP CER 0.15UF 50V X8R 0603
Tolerance: ±10%
Features: Soft Termination
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated: 50V
Package / Case: 0603 (1608 Metric)
Temperature Coefficient: X8R
Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C
Applications: Automotive, Boardflex Sensitive
Ratings: AEC-Q200
Thickness (Max): 0.035" (0.90mm)
Part Status: Active
Capacitance: 0.15 µF
на замовлення 12000 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP CER 0.15UF 50V X8R 0603, Tolerance: ±10%, Features: Soft Termination, Packaging: Tape & Reel (TR), Voltage - Rated: 50V, Package / Case: 0603 (1608 Metric), Temperature Coefficient: X8R, Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C, Applications: Automotive, Boardflex Sensitive, Ratings: AEC-Q200, Thickness (Max): 0.035" (0.90mm), Part Status: Active, Capacitance: 0.15 µF.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
GCJ188R91H154KA01D GCJ188R91H154KA01D Виробник : Murata Electronics GCJ188R91H154KA01-01.pdf Description: CAP CER 0.15UF 50V X8R 0603
Tolerance: ±10%
Features: Soft Termination
Packaging: Cut Tape (CT)
Voltage - Rated: 50V
Temperature Coefficient: X8R
Ratings: AEC-Q200
Part Status: Active
Capacitance: 0.15 µF
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 24
GCJ188R91H154KA01D GCJ188R91H154KA01D Виробник : Murata Electronics GCJ188R91H154KA01-02B.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0.15 uF 50 VDC 10% 0603 X8R AEC-Q200
Мінімальне замовлення: 20
Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 150nF; 50V; X8R; ±10%; SMD; 0603; 180mm
Type of capacitor: ceramic
Kind of capacitor: MLCC
Capacitance: 0.15µF
Operating voltage: 50V
Dielectric: X8R
Tolerance: ±10%
Mounting: SMD
Case - inch: 0603
Case - mm: 1608
Manufacturer series: GCJ
Operating temperature: -55...150°C
Roll diameter max.: 180mm