GD1000HFX170P2S STARPOWER SEMICONDUCTOR
Виробник: STARPOWER SEMICONDUCTOR
Category: IGBT modules
Description: Module: IGBT; transistor/transistor; IGBT half-bridge; Ic: 1000A
Case: P2.0
Semiconductor structure: transistor/transistor
Technology: Trench FS IGBT
Type of semiconductor module: IGBT
Mechanical mounting: screw
Electrical mounting: screw
Gate-emitter voltage: ±20V
Collector current: 1kA
Max. off-state voltage: 1.7kV
Pulsed collector current: 2kA
Topology: IGBT half-bridge
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: IGBT modules, Description: Module: IGBT; transistor/transistor; IGBT half-bridge; Ic: 1000A, Case: P2.0, Semiconductor structure: transistor/transistor, Technology: Trench FS IGBT, Type of semiconductor module: IGBT, Mechanical mounting: screw, Electrical mounting: screw, Gate-emitter voltage: ±20V, Collector current: 1kA, Max. off-state voltage: 1.7kV, Pulsed collector current: 2kA, Topology: IGBT half-bridge.