GE40I15-P1J
GE40I15-P1J MEAN WELL
GE40-EN.pdf
Виробник: MEAN WELL
Category: Plug-in Power Supplies
Description: Power supply: switching; mains,plug-in; 15VDC; 2.7A; 40.5W; 87%
Related items: GE-AU; GE-EU; GE-MIX; GE-UK; GE-US
Kind of power supply: mains; plug-in
Polarisation: positive inner pin
Connector variant: straight
Type of power supply: switching
Tester features: without the input plug
Operating temperature: -30...70°C
Body dimensions: 94x48.4x40mm
Maximum output current: 2.7A
Length of output cable: 1.5m
Output voltage: 15V DC
Power: 40.5W
Efficiency: 87%
Kind of output connector: 5,5/2,1
Supply voltage: 90...264V AC; 135...370V DC
Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP
Operating modes: constant voltage
Conform to the norm: Energy efficiency Level VI
на замовлення 6 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: MEAN WELL - GE40I15-P1J - AC/DC-Netzteil, ITE, 1 Ausgang, 40.5 W, 15 VDC, 2.7 A, tariffCode: 85044083, Ausgangsstrom - Ausgang 2: -, rohsCompliant: YES, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Anzahl der Ausgänge: 1 Ausgang, isCanonical: Y, usEccn: EAR99, Netzsteckertyp: Netzstecker separat erhältlich, AC-Eingangsspannung: 90V AC bis 264V AC, euEccn: NLR, Ausgangsspannung - Ausgang 3: -, Ausgangsstrom - Ausgang 3: -, Stromversorgungsausgang: Fest, Ausgangsanschluss: Hohlstecker, innen positiv, 2.1mm x 5.5mm x 11mm, Produktpalette: GE40 Series, Ausgangsspannung - Ausgang 1: 15VDC, productTraceability: No, Ausgangsspannung - Ausgang 2: -, Ausgangsstrom - Ausgang 1: 2.7A, Anwendungen für das Netzteil: ITE, Ausgangsleistung, max.: 40.5W, SVHC: No SVHC (12-Jan-2017).
Інші пропозиції GE40I15-P1J
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
GE40I15-P1J GE40I15-P1J Виробник : MEAN WELL GE40-spec.pdf Description: MEAN WELL - GE40I15-P1J - AC/DC-Netzteil, ITE, 1 Ausgang, 40.5 W, 15 VDC, 2.7 A
tariffCode: 85044083
Ausgangsstrom - Ausgang 2: -
rohsCompliant: YES
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Anzahl der Ausgänge: 1 Ausgang
isCanonical: Y
usEccn: EAR99
Netzsteckertyp: Netzstecker separat erhältlich
AC-Eingangsspannung: 90V AC bis 264V AC
euEccn: NLR
Ausgangsspannung - Ausgang 3: -
Ausgangsstrom - Ausgang 3: -
Stromversorgungsausgang: Fest
Ausgangsanschluss: Hohlstecker, innen positiv, 2.1mm x 5.5mm x 11mm
Produktpalette: GE40 Series
Ausgangsspannung - Ausgang 1: 15VDC
productTraceability: No
Ausgangsspannung - Ausgang 2: -
Ausgangsstrom - Ausgang 1: 2.7A
Anwendungen für das Netzteil: ITE
Ausgangsleistung, max.: 40.5W
SVHC: No SVHC (12-Jan-2017)
товару немає в наявності
GE40I15-P1J GE40I15-P1J Виробник : MEAN WELL USA Inc. GE40I-spec.pdf Description: AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 15V 41W
Packaging: Box
Size / Dimension: 3.70" L x 1.91" W x 1.57" H (94.0mm x 48.4mm x 40.0mm)
Voltage - Output: 15V
Polarization: Positive Center
Output Connector: Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC
Cord Length: 59" (1.50m)
Operating Temperature: -30°C ~ 70°C
Applications: ITE (Commercial)
Input Type: Multi-Blade (Sold Separately)
Approval Agency: CCC, CE, cULus, EAC, FCC, GS, RCM, TUV
Form: Wall Mount (Class II)
Efficiency: Level VI, CoC Tier 2
Current - Output (Max): 2.7A
Input Connector: Multi-Blade
Region Utilized: International
No Load Power Consumption: 75mW (Max)
Part Status: Active
Power (Watts): 41 W