GEN4-ULCD-28DT-AR
GEN4-ULCD-28DT-AR 4D Systems Pty Ltd
gen4-IB.pdf
Виробник: 4D Systems Pty Ltd
Description: GRAPHIC DISPLAY TFT RGB 2.8"
Packaging: Box
Display Type: TFT - Color
Display Mode: Transmissive
Backlight: LED - White
Interface: I2C, SPI, TTL
Viewing Area: 43.20mm W x 57.60mm H
Dot Pixels: 240 x 320
Diagonal Screen Size: 2.8" (71.12mm)
Graphics Color: Red, Green, Blue (RGB)
Touchscreen: Resistive
на замовлення 2 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Intelligent displays modules, Description: Display: TFT; 2.8"; 240x320; 32kBRAM,192kBFLASH; 220cd/m2; FFC/FPC, Kit contents: 15cm 30pin FFC cable; GEN4-IB; ribbon cable with adatper 5pin, Interface: single-wire; 8bit parallel; GPIO; I2C; serial; SPI, Kind of connector: FFC/FPC, Display resolution: 240x320, Microcontroller: DIABLO16, Operating temperature: -15...65°C, Memory: 32kB RAM; 192kB FLASH, Screen size: 2.8", Touchpad: resistance, Luminosity: 220cd/m2, No. of colours: 65k, Window dimensions (H x W): 57.6x43.2mm, Display features: CRC; microSD card reader; NeoPixel; pulse output; PWM output; quadrature input, Connector pinout layout: 1x30, Kind of display: graphical, Body dimensions: 87.3x52.1x7.4mm, Operating current: 0.15A, Related items: MOTG-AC1, Supply voltage: 5V DC, Application - series/manufacturer: Arduino, Flash memory organisation: 6x32kB, Type of display: TFT.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
GEN4-ULCD-28DT-AR GEN4-ULCD-28DT-AR Виробник : 4D Systems gen4-IB.pdf Display Modules 2.8" gen4 LCD pack for Arduino with gen4-uLCD-28DT, Arduino Adaptor Shield + Cable
товару немає в наявності
Description: Display: TFT; 2.8"; 240x320; 32kBRAM,192kBFLASH; 220cd/m2; FFC/FPC
Kit contents: 15cm 30pin FFC cable; GEN4-IB; ribbon cable with adatper 5pin
Interface: single-wire; 8bit parallel; GPIO; I2C; serial; SPI
Kind of connector: FFC/FPC
Display resolution: 240x320
Microcontroller: DIABLO16
Operating temperature: -15...65°C
Memory: 32kB RAM; 192kB FLASH
Screen size: 2.8"
Touchpad: resistance
Luminosity: 220cd/m2
No. of colours: 65k
Window dimensions (H x W): 57.6x43.2mm
Display features: CRC; microSD card reader; NeoPixel; pulse output; PWM output; quadrature input
Connector pinout layout: 1x30
Kind of display: graphical
Body dimensions: 87.3x52.1x7.4mm
Operating current: 0.15A
Related items: MOTG-AC1
Supply voltage: 5V DC