Продукція > 4D SYSTEMS PTY LTD > gen4-uLCD-43DCT-CLB-AR
gen4-uLCD-43DCT-CLB-AR
gen4-uLCD-43DCT-CLB-AR 4D Systems Pty Ltd
gen4-uLCD-43D-series
Виробник: 4D Systems Pty Ltd
Description: GRAPHIC DISPLAY TFT RGB 4.3"
Backlight: LED - White
Interface: I2C, SPI, TTL
Viewing Area: 95.04mm W x 53.86mm H
Dot Pixels: 480 x 272
Diagonal Screen Size: 4.3" (109.22mm)
Part Status: Active
на замовлення 4 шт:
Написати відгук
Category: Intelligent displays modules, Description: Display: TFT; 4.3"; 480x272; 32kBRAM,192kBFLASH; 475cd/m2; FFC/FPC, Kit contents: 30pin FFC cable; adapter Arduino Shield II; GEN4-IB; ribbon cable with adatper 5pin, Interface: GPIO; I2C x3; serial; SPI x3, Kind of connector: FFC/FPC, Display resolution: 480x272, Microcontroller: DIABLO16, Operating temperature: -10...60°C, Memory: 32kB RAM; 192kB FLASH, Screen size: 4.3", Touchpad: capacitive, Luminosity: 475cd/m2, No. of colours: 65k, Window dimensions (H x W): 95.04x53.86mm, Display features: microSD card reader; pulse output; PWM output; quadrature input, Connector pinout layout: 1x30, Kind of display: graphical, Body dimensions: 123x84.5x8.4mm, Operating current: 0.315A, Supply voltage: 4...5.5V, Version: Cover Lens Bezel, Application - series/manufacturer: Arduino, Contrast: 500:1, Flash memory organisation: 6x32kB, Type of display: TFT.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
GEN4-ULCD-43DCT-CLB-AR GEN4-ULCD-43DCT-CLB-AR Виробник : 4D Systems gen4-ulcd-43d_datasheet_r_1_13.pdf 4.3" gen4 LCD pack for Arduino with gen4-uLCD-43DCT-CLB, Arduino Adaptor Shield + Cable
товару немає в наявності
gen4-uLCD-43DCT-CLB-AR gen4-uLCD-43DCT-CLB-AR Виробник : 4D Systems gen4-uLCD-43D-series Display Modules 4.3" gen4 LCD pack for Arduino with gen4-uLCD-43DCT-CLB, Arduino Adaptor Shield + Cable
товару немає в наявності
Description: Display: TFT; 4.3"; 480x272; 32kBRAM,192kBFLASH; 475cd/m2; FFC/FPC
Kit contents: 30pin FFC cable; adapter Arduino Shield II; GEN4-IB; ribbon cable with adatper 5pin
Interface: GPIO; I2C x3; serial; SPI x3
Kind of connector: FFC/FPC
Display resolution: 480x272
Microcontroller: DIABLO16
Operating temperature: -10...60°C
Memory: 32kB RAM; 192kB FLASH
Screen size: 4.3"
Touchpad: capacitive
Luminosity: 475cd/m2
No. of colours: 65k
Window dimensions (H x W): 95.04x53.86mm
Display features: microSD card reader; pulse output; PWM output; quadrature input
Connector pinout layout: 1x30
Kind of display: graphical
Body dimensions: 123x84.5x8.4mm
Operating current: 0.315A