Продукція > 4D SYSTEMS PTY LTD > GEN4-ULCD-43DCT-SB-AR
GEN4-ULCD-43DCT-SB-AR
GEN4-ULCD-43DCT-SB-AR 4D Systems Pty Ltd
1613_PdfFile_211091.pdf
Виробник: 4D Systems Pty Ltd
Description: GRAPHIC DISPLAY TFT RGB 4.3"
Packaging: Box
Display Type: TFT - Color
Display Mode: Transmissive
Backlight: LED
Interface: I2C, SPI, TTL
Viewing Area: 123.00mm W x 84.50mm H
Dot Pixels: 480 x 272
Controller Type: DIABLO16
Diagonal Screen Size: 4.3" (109.22mm)
Graphics Color: Red, Green, Blue (RGB)
Touchscreen: Capacitive
на замовлення 10 шт:
Написати відгук
Category: Intelligent displays modules, Description: Display: TFT; 4.3"; 480x272; 32kBRAM,192kBFLASH; uC: DIABLO16, Memory: 32kB RAM; 192kB FLASH, Interface: GPIO; I2C x3; serial; SPI x3, Connection: FFC/FPC, Supply voltage: 4...5.5V, Kind of display: graphical, Display features: microSD card reader; pulse output; PWM output; quadrature input, Type of display: TFT, Operating temperature: -10...60°C, Window dimensions (H x W): 95.04x53.86mm, Body dimensions: 127.6x69.3x8.1mm, Screen size: 4.3", Display resolution: 480x272, Contrast: 500:1, No. of colours: 65k, Connector pinout layout: 1x30, Kit contents: 30pin FFC cable; adapter Arduino Shield II; GEN4-IB; ribbon cable with adatper 5pin, Flash memory organisation: 6x32kB, Application - series/manufacturer: Arduino, Touchpad: capacitive, Microcontroller: DIABLO16.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
GEN4-ULCD-43DCT-SB-AR GEN4-ULCD-43DCT-SB-AR Виробник : 4D Systems gen4_uLCD_43D_Series_Datasheet_R_1_14-1627260.pdf Display Modules 4.3" gen4 LCD pack for Arduino with gen4-uLCD-43DCT-SB, Arduino Adaptor Shield + Cable
товару немає в наявності
GEN4-ULCD-43DCT-SB-AR Виробник : 4D Systems GEN4-ULCD-43D.pdf Category: Intelligent displays modules
Description: Display: TFT; 4.3"; 480x272; 32kBRAM,192kBFLASH; uC: DIABLO16
Memory: 32kB RAM; 192kB FLASH
Interface: GPIO; I2C x3; serial; SPI x3
Connection: FFC/FPC
Supply voltage: 4...5.5V
Kind of display: graphical
Display features: microSD card reader; pulse output; PWM output; quadrature input
Type of display: TFT
Operating temperature: -10...60°C
Window dimensions (H x W): 95.04x53.86mm
Body dimensions: 127.6x69.3x8.1mm
Screen size: 4.3"
Display resolution: 480x272
Contrast: 500:1
No. of colours: 65k
Connector pinout layout: 1x30
Kit contents: 30pin FFC cable; adapter Arduino Shield II; GEN4-IB; ribbon cable with adatper 5pin