Продукція > 4D SYSTEMS > GEN4-ULCD-43DCT
GEN4-ULCD-43DCT
  • GEN4-ULCD-43DCT
  • GEN4-ULCD-43DCT
GEN4-ULCD-43DCT 4D Systems
GEN4-ULCD-43D.pdf
Виробник: 4D Systems
Category: Intelligent displays modules
Description: Display: TFT; 4.3"; 480x272; 32kBRAM,192kBFLASH; 450cd/m2; FFC/FPC
Display resolution: 480x272
Interface: 8bit parallel; GPIO; I2C x3; serial; single-wire; SPI x3
Supply voltage: 5V DC
Operating temperature: -15...65°C
Window dimensions (H x W): 95.04x53.86mm
Body dimensions: 123x84.5x8.3mm
Operating current: 0.15A
Screen size: 4.3"
Luminosity: 450cd/m2
Memory: 32kB RAM; 192kB FLASH
No. of colours: 65k
Type of display: TFT
Connector pinout layout: 1x30
Kit contents: 15cm 30pin FFC cable; GEN4-IB; manual
Flash memory organisation: 6x32kB
Touchpad: capacitive
Display features: CRC; microSD card reader; NeoPixel; pulse output; PWM output; quadrature input
Microcontroller: DIABLO16
Connection: FFC/FPC
Kind of display: graphical
на замовлення 4 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Intelligent displays modules, Description: Display: TFT; 4.3"; 480x272; 32kBRAM,192kBFLASH; 450cd/m2; FFC/FPC, Display resolution: 480x272, Interface: 8bit parallel; GPIO; I2C x3; serial; single-wire; SPI x3, Supply voltage: 5V DC, Operating temperature: -15...65°C, Window dimensions (H x W): 95.04x53.86mm, Body dimensions: 123x84.5x8.3mm, Operating current: 0.15A, Screen size: 4.3", Luminosity: 450cd/m2, Memory: 32kB RAM; 192kB FLASH, No. of colours: 65k, Type of display: TFT, Connector pinout layout: 1x30, Kit contents: 15cm 30pin FFC cable; GEN4-IB; manual, Flash memory organisation: 6x32kB, Touchpad: capacitive, Display features: CRC; microSD card reader; NeoPixel; pulse output; PWM output; quadrature input, Microcontroller: DIABLO16, Connection: FFC/FPC, Kind of display: graphical.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
GEN4-ULCD-43DCT GEN4-ULCD-43DCT Виробник : 4D Systems Pty Ltd gen4-uLCD-43D-series Description: GRAPHIC DISPLAY TFT RGB 4.3"
Packaging: Box
Display Type: TFT - Color
Display Mode: Transmissive
Backlight: LED
Interface: I2C, SPI, TTL
Viewing Area: 107.60mm W x 69.30mm H
Dot Pixels: 480 x 272
Controller Type: DIABLO16
Diagonal Screen Size: 4.3" (109.22mm)
Graphics Color: Red, Green, Blue (RGB)
Touchscreen: Capacitive
на замовлення 5 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
GEN4-ULCD-43DCT GEN4-ULCD-43DCT Виробник : 4D Systems 4D_Systems_gen4-uLCD-43-70D_Series_Datasheet_R_2_2.pdf Display Modules 4.3", 480x272 pixels, slim Intelligent Display Module with embedded DIABLO16 processor and Capacitive Touch