Продукція > MURATA > GR331BD72E473KW01L
GR331BD72E473KW01L
GR331BD72E473KW01L Murata
gr331bd72e473kw01.pdf
Виробник: Murata
Cap Ceramic 0.047uF 250V X7T 10% Pad SMD 1206 125°C T/R
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP CER 0.047UF 250V X7T 1206, Tolerance: ±10%, Packaging: Tape & Reel (TR), Voltage - Rated: 250V, Package / Case: 1206 (3216 Metric), Temperature Coefficient: X7T, Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Thickness (Max): 0.049" (1.25mm), Capacitance: 0.047 µF.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
GR331BD72E473KW01L GR331BD72E473KW01L Виробник : Murata Electronics GR331BD72E473KW01-01.pdf Description: CAP CER 0.047UF 250V X7T 1206
Tolerance: ±10%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated: 250V
Package / Case: 1206 (3216 Metric)
Temperature Coefficient: X7T
Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Thickness (Max): 0.049" (1.25mm)
Capacitance: 0.047 µF
товару немає в наявності
Tolerance: ±10%
Packaging: Cut Tape (CT)
Voltage - Rated: 250V
Temperature Coefficient: X7T
Applications: General Purpose
Capacitance: 0.047 µF
GR331BD72E473KW01L GR331BD72E473KW01L Виробник : Murata Electronics GR331BD72E473KW01_00B-3154905.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0.047 uF 250 VDC 10% 1206 X7T
Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 47nF; 250V; X7T; ±10%; SMD; 1206; 180mm
Mounting: SMD
Case - inch: 1206
Case - mm: 3216
Tolerance: ±10%
Operating temperature: -55...125°C
Manufacturer series: GR3
Dielectric: X7T
Type of capacitor: ceramic
Roll diameter max.: 180mm
Operating voltage: 250V
Capacitance: 47nF