Продукція > MURATA ELECTRONICS > GRT033R60J333KE01D
GRT033R60J333KE01D
GRT033R60J333KE01D Murata Electronics
GRT033R60J333KE01-01.pdf
Виробник: Murata Electronics
Description: CAP CER 0.033UF 6.3V X5R 0201
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±10%
Voltage - Rated: 6.3V
Package / Case: 0201 (0603 Metric)
Temperature Coefficient: X5R
Size / Dimension: 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C
Applications: Automotive
Ratings: AEC-Q200
Thickness (Max): 0.013" (0.33mm)
Capacitance: 0.033 µF
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP CER 0.033UF 6.3V X5R 0201, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±10%, Voltage - Rated: 6.3V, Package / Case: 0201 (0603 Metric), Temperature Coefficient: X5R, Size / Dimension: 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 85°C, Applications: Automotive, Ratings: AEC-Q200, Thickness (Max): 0.013" (0.33mm), Capacitance: 0.033 µF.