Продукція > MEAN WELL > GST160A48-R7B
GST160A48-R7B
GST160A48-R7B MEAN WELL
2547957.pdf
Виробник: MEAN WELL
Description: MEAN WELL - GST160A48-R7B - AC/DC-Netzteil, ITE, 1 Ausgang, 160 W, 48 VDC, 3.34 A
tariffCode: 85044095
AC-Eingangsspannung, max.: 264V
Ausgangsstrom - Ausgang 2: -
rohsCompliant: YES
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Anzahl der Ausgänge: 1 Ausgang
isCanonical: Y
usEccn: EAR99
Netzsteckertyp: -
AC-Eingangsspannung: 85V AC bis 264V AC
euEccn: NLR
Ausgangsspannung - Ausgang 3: -
Ausgangsstrom - Ausgang 3: -
Stromversorgungsausgang: Fest
Ausgangsanschluss: DIN, 4-polig
Produktpalette: GST160A Series
Ausgangsspannung - Ausgang 1: 48VDC
productTraceability: No
AC-Eingangsspannung, min.: 85V
Ausgangsspannung - Ausgang 2: -
Ausgangsstrom - Ausgang 1: 3.34A
Anwendungen für das Netzteil: ITE
Ausgangsleistung, max.: 160W
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
на замовлення 5 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: MEAN WELL - GST160A48-R7B - AC/DC-Netzteil, ITE, 1 Ausgang, 160 W, 48 VDC, 3.34 A, tariffCode: 85044095, AC-Eingangsspannung, max.: 264V, Ausgangsstrom - Ausgang 2: -, rohsCompliant: YES, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Anzahl der Ausgänge: 1 Ausgang, isCanonical: Y, usEccn: EAR99, Netzsteckertyp: -, AC-Eingangsspannung: 85V AC bis 264V AC, euEccn: NLR, Ausgangsspannung - Ausgang 3: -, Ausgangsstrom - Ausgang 3: -, Stromversorgungsausgang: Fest, Ausgangsanschluss: DIN, 4-polig, Produktpalette: GST160A Series, Ausgangsspannung - Ausgang 1: 48VDC, productTraceability: No, AC-Eingangsspannung, min.: 85V, Ausgangsspannung - Ausgang 2: -, Ausgangsstrom - Ausgang 1: 3.34A, Anwendungen für das Netzteil: ITE, Ausgangsleistung, max.: 160W, SVHC: No SVHC (25-Jun-2025).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
GST160A48-R7B GST160A48-R7B Виробник : MEAN WELL GST160A-spec.pdf Category: Desktop Power Supplies
Description: Power supply: switching; 48VDC; 3.34A; Out: KYCON KPPX-4P; 160W
Operating temperature: -30...70°C
Conform to the norm: Energy efficiency Level VI
Kind of input connector: IEC C14
Kind of output connector: KYCON KPPX-4P
Kit contents: without power cable
Connector variant: straight
Type of power supply: switching
Body dimensions: 175x72x35mm
Power: 160W
Length of output cable: 1.2m
Supply voltage: 85...264V AC; 120...370V DC
Maximum output current: 3.34A
Output voltage: 48V DC
Efficiency: 94%
Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; overheating OTP
Operating modes: constant voltage
Kind of power supply: desktop; mains
на замовлення 137 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
GST160A48-R7B GST160A48-R7B Виробник : MEAN WELL USA Inc. GST160A-spec.pdf Description: AC/DC DESKTOP ADAPTER 48V 160W
Packaging: Box
Size / Dimension: 6.89" L x 2.83" W x 1.38" H (175.0mm x 72.0mm x 35.0mm)
Voltage - Output: 48V
Output Connector: Power DIN, 4 Pin
Voltage - Input: 85 ~ 264 VAC
Cord Length: 47.2" (1.20m)
Operating Temperature: -30°C ~ 70°C
Efficiency: Level VI
Current - Output (Max): 3.34A
Input Connector: IEC 320-C14
Region Utilized: International
No Load Power Consumption: 150mW (Max)
Part Status: Active
Power (Watts): 160 W
на замовлення 57 шт:
GST160A48-R7B GST160A48-R7B Виробник : Mean-Well USA, Inc. gst160a-spec.pdf Plug-In Adapter Single-OUT 48V 3.34A 160W
на замовлення 265 шт:
Мінімальне замовлення: 3
на замовлення 139 шт:
Мінімальне замовлення: 3
товару немає в наявності
товару немає в наявності
GST160A48-R7B GST160A48-R7B Виробник : MEAN WELL GST160A-SPEC.PDF AC/DC, 160W, Вхід: 85-264VAC/120-370VDC, Вихід: 48V/3.34A, 175x72x35 мм, -30...+70 C Група товару: AC/DC-адаптеры Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
GST160A48-R7B GST160A48-R7B Виробник : MEAN WELL GST160A-SPEC.PDF AC/DC, 160W, Вхід: 85-264VAC/120-370VDC, Вихід: 48V/3.34A, 175x72x35 мм, -30...+70 C Група товару: MEAN WELL Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
GST160A48-R7B GST160A48-R7B Виробник : MEAN WELL GST160A-spec.pdf Desktop AC Adapters 160W 48V 3.34A R7B plug Level VI