Продукція > MEAN WELL > GST18B18-P1J
GST18B18-P1J
GST18B18-P1J MEAN WELL
GST18B-SPEC.pdf
Виробник: MEAN WELL
Category: Desktop Power Supplies
Description: Power supply: switching; 18VDC; 1A; Out: 5,5/2,1; 18W; 85÷264VAC
Connector variant: straight
Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP
Operating modes: constant voltage
Kind of power supply: desktop; mains
Conform to the norm: Energy efficiency Level VI
Kind of input connector: IEC C8
Polarisation: positive inner pin
Type of power supply: switching
Kit contents: without power cable
Operating temperature: -30...70°C
Body dimensions: 79x54x33mm
Maximum output current: 1A
Length of output cable: 1.8m
Output voltage: 18V DC
Power: 18W
Efficiency: 88%
Supply voltage: 85...264V AC
Kind of output connector: 5,5/2,1
на замовлення 71 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Написати відгук
Description: MEAN WELL - GST18B18-P1J - AC/DC-Netzteil, ITE, 1 Ausgang, 18 W, 18 VDC, 1 A, tariffCode: 85044095, Ausgangsstrom - Ausgang 2: -, rohsCompliant: YES, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Anzahl der Ausgänge: 1 Ausgang, Eingangsspannung, V AC: 85V AC bis 264V AC, usEccn: EAR99, Netzsteckertyp: Kleingerätebuchse (IEC 60320 C8), euEccn: NLR, Ausgangsspannung - Ausgang 3: -, Ausgangsstrom - Ausgang 3: -, Stromversorgungsausgang: Fest, Ausgangsanschluss: Hohlstecker, innen positiv, 2.1mm x 5.5mm x 11mm, Produktpalette: GST18B Series, Ausgangsspannung - Ausgang 1: 18VDC, productTraceability: No, Ausgangsspannung - Ausgang 2: -, Ausgangsstrom - Ausgang 1: 1A, Anwendungen für das Netzteil: ITE, Ausgangsleistung, max.: 18W, SVHC: No SVHC (12-Jan-2017).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
GST18B18-P1J GST18B18-P1J Виробник : MEAN WELL USA Inc. GST18B-spec.pdf Description: AC/DC DESKTOP ADAPTER 18V 18W
Packaging: Box
Size / Dimension: 3.11" L x 2.13" W x 1.30" H (79.0mm x 54.0mm x 33.0mm)
Voltage - Output: 18V
Polarization: Positive Center
Output Connector: Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
Voltage - Input: 85 ~ 264 VAC
Cord Length: 70.9" (1.80m)
Operating Temperature: -30°C ~ 70°C
Efficiency: Level VI
Current - Output (Max): 1A
Input Connector: IEC 320-C8
Region Utilized: International
No Load Power Consumption: 75mW (Max)
Part Status: Active
Power (Watts): 18 W
на замовлення 47 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
GST18B18-P1J GST18B18-P1J Виробник : Mean-Well USA, Inc. gst18bspec.pdf Plug-In Adapter Single-OUT 18V 1A 18W
на замовлення 76 шт:
Мінімальне замовлення: 10
на замовлення 47 шт:
Мінімальне замовлення: 10
GST18B18-P1J GST18B18-P1J Виробник : MEAN WELL 3317532.pdf Description: MEAN WELL - GST18B18-P1J - AC/DC-Netzteil, ITE, 1 Ausgang, 18 W, 18 VDC, 1 A
tariffCode: 85044095
Ausgangsstrom - Ausgang 2: -
rohsCompliant: YES
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Anzahl der Ausgänge: 1 Ausgang
Eingangsspannung, V AC: 85V AC bis 264V AC
usEccn: EAR99
Netzsteckertyp: Kleingerätebuchse (IEC 60320 C8)
euEccn: NLR
Ausgangsspannung - Ausgang 3: -
Ausgangsstrom - Ausgang 3: -
Stromversorgungsausgang: Fest
Ausgangsanschluss: Hohlstecker, innen positiv, 2.1mm x 5.5mm x 11mm
Produktpalette: GST18B Series
Ausgangsspannung - Ausgang 1: 18VDC
productTraceability: No
Ausgangsspannung - Ausgang 2: -
Ausgangsstrom - Ausgang 1: 1A
Anwendungen für das Netzteil: ITE
Ausgangsleistung, max.: 18W
SVHC: No SVHC (12-Jan-2017)
на замовлення 3 шт:
GST18B18-P1J GST18B18-P1J Виробник : MEAN WELL GST18B-spec.pdf Desktop AC Adapters 18W 18V 1A Level VI 2 pole