Продукція > MEAN WELL > GST18B28-P1J
GST18B28-P1J
GST18B28-P1J MEAN WELL
Category: Desktop Power Supplies
Description: Power supply: switching; 28VDC; 0.64A; Out: 5,5/2,1; 18W; 85÷264VAC
Kit contents: without power cable
Operating temperature: -30...70°C
Body dimensions: 79x54x33mm
Maximum output current: 0.64A
Length of output cable: 1.8m
Output voltage: 28V DC
Power: 18W
Efficiency: 88.5%
Operating modes: constant voltage
на замовлення 5 шт:
Написати відгук
Description: MEAN WELL - GST18B28-P1J - AC/DC-Netzteil, ITE, 1 Ausgang, 18 W, 28 VDC, 640 mA, tariffCode: 85044095, Ausgangsstrom - Ausgang 2: -, rohsCompliant: YES, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Anzahl der Ausgänge: 1 Ausgang, isCanonical: Y, usEccn: EAR99, Netzsteckertyp: Kleingerätebuchse (IEC 60320 C8), AC-Eingangsspannung: 85V AC bis 264V AC, euEccn: NLR, Ausgangsspannung - Ausgang 3: -, Ausgangsstrom - Ausgang 3: -, Stromversorgungsausgang: Fest, Ausgangsanschluss: Hohlstecker, innen positiv, 2.1mm x 5.5mm x 11mm, Produktpalette: GST18B Series, Ausgangsspannung - Ausgang 1: 28VDC, productTraceability: No, Ausgangsspannung - Ausgang 2: -, Ausgangsstrom - Ausgang 1: 640mA, Anwendungen für das Netzteil: ITE, Ausgangsleistung, max.: 18W, SVHC: No SVHC (25-Jun-2025).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
GST18B28-P1J GST18B28-P1J Виробник : MEAN WELL USA Inc. GST18B-spec.pdf Description: AC/DC DESKTOP ADAPTER 28V 18W
Packaging: Box
Size / Dimension: 3.11" L x 2.13" W x 1.30" H (79.0mm x 54.0mm x 33.0mm)
Voltage - Output: 28V
Polarization: Positive Center
Output Connector: Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
Voltage - Input: 85 ~ 264 VAC
Cord Length: 70.9" (1.80m)
Operating Temperature: -30°C ~ 70°C
Efficiency: Level VI
Current - Output (Max): 640mA
Input Connector: IEC 320-C8
Region Utilized: International
No Load Power Consumption: 75mW (Max)
Power (Watts): 18 W
на замовлення 30 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
GST18B28-P1J GST18B28-P1J Виробник : Mean-Well USA, Inc. gst18bspec.pdf Plug-In Adapter Single-OUT 28V 0.64A 18W
на замовлення 41 шт:
Мінімальне замовлення: 10
на замовлення 13 шт:
Мінімальне замовлення: 10
GST18B28-P1J GST18B28-P1J Виробник : MEAN WELL 2867354.pdf Description: MEAN WELL - GST18B28-P1J - AC/DC-Netzteil, ITE, 1 Ausgang, 18 W, 28 VDC, 640 mA
tariffCode: 85044095
Ausgangsstrom - Ausgang 2: -
rohsCompliant: YES
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Anzahl der Ausgänge: 1 Ausgang
isCanonical: Y
usEccn: EAR99
Netzsteckertyp: Kleingerätebuchse (IEC 60320 C8)
AC-Eingangsspannung: 85V AC bis 264V AC
euEccn: NLR
Ausgangsspannung - Ausgang 3: -
Ausgangsstrom - Ausgang 3: -
Stromversorgungsausgang: Fest
Ausgangsanschluss: Hohlstecker, innen positiv, 2.1mm x 5.5mm x 11mm
Produktpalette: GST18B Series
Ausgangsspannung - Ausgang 1: 28VDC
productTraceability: No
Ausgangsspannung - Ausgang 2: -
Ausgangsstrom - Ausgang 1: 640mA
Anwendungen für das Netzteil: ITE
Ausgangsleistung, max.: 18W
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
на замовлення 4 шт:
товару немає в наявності
GST18B28-P1J GST18B28-P1J Виробник : MEAN WELL GST18B-spec.pdf Desktop AC Adapters 18W 28V 0.64A Level VI 2 pole