Продукція > MEAN WELL > GST18E09-P1J
GST18E09-P1J
GST18E09-P1J MEAN WELL
GST18E-SPEC.PDF
Виробник: MEAN WELL
Category: Plug-in Power Supplies
Description: Power supply: switching; mains,plug-in; 9VDC; 2A; 18W; Out: 5,5/2,1
Type of power supply: switching
Kind of power supply: mains; plug-in
Output voltage: 9V DC
Maximum output current: 2A
Power: 18W
Kind of output connector: 5,5/2,1
Body dimensions: 79x54x33mm
Supply voltage: 85...264V AC
Length of output cable: 1.2m
Operating modes: constant voltage
Conform to the norm: Energy efficiency Level VI
Connectors for the country: Europe
Polarisation: positive inner pin
Operating temperature: -30...70°C
Efficiency: 85%
Connector variant: straight
Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP
на замовлення 162 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: MEAN WELL - GST18E09-P1J - AC/DC-Netzteil, ITE, 1 Ausgang, 18 W, 9 VDC, 2 A, tariffCode: 85044095, Ausgangsstrom - Ausgang 2: -, rohsCompliant: YES, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Anzahl der Ausgänge: 1 Ausgang, isCanonical: Y, usEccn: EAR99, Netzsteckertyp: EU, AC-Eingangsspannung: 85V AC bis 264V AC, euEccn: NLR, Ausgangsspannung - Ausgang 3: -, Ausgangsstrom - Ausgang 3: -, Stromversorgungsausgang: Fest, Ausgangsanschluss: Hohlstecker, innen positiv, 2.1mm x 5.5mm x 11mm, Produktpalette: GST18E Series, Ausgangsspannung - Ausgang 1: 9VDC, productTraceability: No, Ausgangsspannung - Ausgang 2: -, Ausgangsstrom - Ausgang 1: 2A, Anwendungen für das Netzteil: ITE, Ausgangsleistung, max.: 18W, SVHC: No SVHC (25-Jun-2025).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
GST18E09-P1J GST18E09-P1J Виробник : MEAN WELL USA Inc. GST18E-spec.pdf Description: AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 9V 18W
Packaging: Box
Size / Dimension: 3.11" L x 2.13" W x 1.30" H (79.0mm x 54.0mm x 33.0mm)
Voltage - Output: 9V
Polarization: Positive Center
Output Connector: Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
Voltage - Input: 85 ~ 264 VAC
Cord Length: 47.2" (1.20m)
Operating Temperature: -30°C ~ 70°C
Applications: ITE (Commercial)
Input Type: Fixed Blade
Approval Agency: CB, CE, cUL, EAC, GS, SIRIM
Form: Wall Mount (Class II)
Efficiency: Level VI
Current - Output (Max): 2A
Input Connector: CEE 7/16
Region Utilized: Europe
No Load Power Consumption: 75mW (Max)
Part Status: Active
Power (Watts): 18 W
на замовлення 29 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
GST18E09-P1J GST18E09-P1J Виробник : Mean-Well USA, Inc. gst18e-spec.pdf Plug-In Adapter Single-OUT 9V 2A 18W
на замовлення 227 шт:
Мінімальне замовлення: 10
GST18E09-P1J GST18E09-P1J Виробник : MEAN WELL 3317534.pdf Description: MEAN WELL - GST18E09-P1J - AC/DC-Netzteil, ITE, 1 Ausgang, 18 W, 9 VDC, 2 A
tariffCode: 85044095
Ausgangsstrom - Ausgang 2: -
rohsCompliant: YES
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Anzahl der Ausgänge: 1 Ausgang
isCanonical: Y
usEccn: EAR99
Netzsteckertyp: EU
AC-Eingangsspannung: 85V AC bis 264V AC
euEccn: NLR
Ausgangsspannung - Ausgang 3: -
Ausgangsstrom - Ausgang 3: -
Stromversorgungsausgang: Fest
Ausgangsanschluss: Hohlstecker, innen positiv, 2.1mm x 5.5mm x 11mm
Produktpalette: GST18E Series
Ausgangsspannung - Ausgang 1: 9VDC
productTraceability: No
Ausgangsspannung - Ausgang 2: -
Ausgangsstrom - Ausgang 1: 2A
Anwendungen für das Netzteil: ITE
Ausgangsleistung, max.: 18W
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
на замовлення 48 шт:
GST18E09-P1J GST18E09-P1J Виробник : MEAN WELL GST18E-SPEC.pdf AC/DC, 18W, Вхід: 85-264VAC, Вихід: 9V/2A, розміри 79х54х33 мм, -30...+70 С Група товару: AC/DC-адаптеры Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
товару немає в наявності
GST18E09-P1J GST18E09-P1J Виробник : MEAN WELL GST18E-SPEC.pdf AC/DC, 18W, Вхід: 85-264VAC, Вихід: 9V/2A, розміри 79х54х33 мм, -30...+70 С Група товару: MEAN WELL Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
товару немає в наявності
GST18E09-P1J GST18E09-P1J Виробник : Mean Well GST18E_MeanWell.pdf AC-DC перетворювач, Кіл. вих. кан. = 1, Uвих1, В = 9, Розм = 79 x 54 x 33 мм, Uвх (AC), В = 85...264, ККД, % = 85, Р, Вт = 18, Тексп, °C = -30...+70, Iвих1, А = 2, Uізол., В = 4 242, Uвих, % = 5, Рів. пульс., мВ = 80,... Група товару: Джерела живлення Кор
GST18E09-P1J GST18E09-P1J Виробник : MEAN WELL GST18E-spec.pdf Wall Mount AC Adapters 18W 9V 2A Level VI Euro plug