Продукція > MEAN WELL > GST18E24-P1J
GST18E24-P1J
GST18E24-P1J MEAN WELL
Category: Plug-in Power Supplies
Description: Power supply: switching; mains,plug-in; 24VDC; 0.75A; 18W; 88%
Type of power supply: switching
Kind of power supply: mains; plug-in
Output voltage: 24V DC
Maximum output current: 0.75A
Power: 18W
Kind of output connector: 5,5/2,1
Body dimensions: 79x54x33mm
Length of output cable: 1.8m
Efficiency: 88%
Connector variant: straight
Polarisation: positive inner pin
Operating temperature: -30...70°C
Connectors for the country: Europe
Operating modes: constant voltage
на замовлення 94 шт:
Написати відгук
Description: MEAN WELL - GST18E24-P1J - AC/DC-Netzteil, ITE, 1 Ausgang, 18 W, 24 VDC, 750 mA, tariffCode: 85044095, AC-Eingangsspannung, max.: 264V, Ausgangsstrom - Ausgang 2: -, rohsCompliant: YES, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Anzahl der Ausgänge: 1 Ausgang, isCanonical: Y, usEccn: EAR99, Netzsteckertyp: EU, AC-Eingangsspannung: 85V AC bis 264V AC, euEccn: NLR, Ausgangsspannung - Ausgang 3: -, Ausgangsstrom - Ausgang 3: -, Stromversorgungsausgang: Fest, Ausgangsanschluss: Hohlstecker, innen positiv, 2.1mm x 5.5mm x 11mm, Produktpalette: GST18E Series, Ausgangsspannung - Ausgang 1: 24VDC, productTraceability: No, AC-Eingangsspannung, min.: 85V, Ausgangsspannung - Ausgang 2: -, Ausgangsstrom - Ausgang 1: 750mA, Anwendungen für das Netzteil: ITE, Ausgangsleistung, max.: 18W, SVHC: No SVHC (25-Jun-2025).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
GST18E24-P1J GST18E24-P1J Виробник : Mean-Well USA, Inc. gst18e-spec.pdf Plug-In Adapter Single-OUT 24V 0.75A 18W
на замовлення 190 шт:
Мінімальне замовлення: 10
на замовлення 58 шт:
Мінімальне замовлення: 10
GST18E24-P1J GST18E24-P1J Виробник : MEAN WELL GST18E-spec.pdf Description: MEAN WELL - GST18E24-P1J - AC/DC-Netzteil, ITE, 1 Ausgang, 18 W, 24 VDC, 750 mA
tariffCode: 85044095
AC-Eingangsspannung, max.: 264V
Anzahl der Ausgänge: 1 Ausgang
isCanonical: Y
usEccn: EAR99
Netzsteckertyp: EU
AC-Eingangsspannung: 85V AC bis 264V AC
Stromversorgungsausgang: Fest
Ausgangsanschluss: Hohlstecker, innen positiv, 2.1mm x 5.5mm x 11mm
Produktpalette: GST18E Series
Ausgangsspannung - Ausgang 1: 24VDC
productTraceability: No
AC-Eingangsspannung, min.: 85V
Ausgangsspannung - Ausgang 2: -
Ausgangsstrom - Ausgang 1: 750mA
Anwendungen für das Netzteil: ITE
Ausgangsleistung, max.: 18W
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
GST18E24-P1J GST18E24-P1J Виробник : MEAN WELL GST18E-SPEC.pdf AC/DC, 18W, Вхід: 85-264VAC, Вихід: 24V/0.75A, розміри 79х54х33 мм, -30...+70 С Група товару: AC/DC-адаптеры Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
товару немає в наявності
GST18E24-P1J GST18E24-P1J Виробник : MEAN WELL GST18E-SPEC.pdf AC/DC, 18W, Вхід: 85-264VAC, Вихід: 24V/0.75A, розміри 79х54х33 мм, -30...+70 С Група товару: MEAN WELL Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
товару немає в наявності
GST18E24-P1J GST18E24-P1J Виробник : MEAN WELL USA Inc. GST18E-spec.pdf Description: AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 24V 18W
Packaging: Box
Size / Dimension: 3.11" L x 2.13" W x 1.30" H (79.0mm x 54.0mm x 33.0mm)
Voltage - Output: 24V
Polarization: Positive Center
Output Connector: Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
Voltage - Input: 85 ~ 264 VAC
Cord Length: 70.9" (1.80m)
Operating Temperature: -30°C ~ 70°C
Efficiency: Level VI
Current - Output (Max): 750mA
Input Connector: CEE 7/16
Region Utilized: Europe
No Load Power Consumption: 75mW (Max)
Power (Watts): 18 W
GST18E24-P1J GST18E24-P1J Виробник : MEAN WELL GST18E-spec.pdf Wall Mount AC Adapters 18W 24V 0.75A Level VI Euro plug