GST280A12-C6P
GST280A12-C6P MEAN WELL USA Inc.
GST280A-spec.pdf
Виробник: MEAN WELL USA Inc.
Description: AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 252W
Packaging: Box
Size / Dimension: 8.66" L x 3.74" W x 1.81" H (220.0mm x 95.0mm x 46.0mm)
Voltage - Output: 12V
Output Connector: Rectangular, 6 Position
Voltage - Input: 85 ~ 264 VAC
Cord Length: 39.4" (1.00m)
Operating Temperature: -30°C ~ 70°C
Applications: ITE (Commercial)
Input Type: Cord (Sold Separately)
Approval Agency: BIS, BSMI, CB, CCC, CE, cULus, EAC, GS, KC, PSE, RCM, SIRIM
Form: Desktop (Class I)
Efficiency: Level VI
Current - Output (Max): 21A
Input Connector: IEC 320-C14
Region Utilized: International
No Load Power Consumption: 500mW (Max)
Part Status: Active
Power (Watts): 252 W
на замовлення 689 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: MEAN WELL - GST280A12-C6P - AC/DC-Netzteil, ITE, 1 Ausgang, 252 W, 12 VDC, 21 A, tariffCode: 85044095, AC-Eingangsspannung, max.: 264V, Ausgangsstrom - Ausgang 2: -, rohsCompliant: YES, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Anzahl der Ausgänge: 1 Ausgang, isCanonical: Y, usEccn: EAR99, Netzsteckertyp: -, AC-Eingangsspannung: 85V AC bis 264V AC, euEccn: NLR, Ausgangsspannung - Ausgang 3: -, Ausgangsstrom - Ausgang 3: -, Stromversorgungsausgang: Fest, Ausgangsanschluss: 6-poliger Molex-Steckverbinder, Produktpalette: GST280A Series, Ausgangsspannung - Ausgang 1: 12VDC, productTraceability: No, AC-Eingangsspannung, min.: 85V, Ausgangsspannung - Ausgang 2: -, Ausgangsstrom - Ausgang 1: 21A, Anwendungen für das Netzteil: ITE, Ausgangsleistung, max.: 252W, SVHC: No SVHC (25-Jun-2025).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
GST280A12-C6P GST280A12-C6P Виробник : MEAN WELL GST280A-spec.PDF Category: Desktop Power Supplies
Description: Power supply: switching; 12VDC; 21A; 252W; 85÷264VAC; -30÷70°C
Type of power supply: switching
Kind of power supply: desktop; mains
Power: 252W
Output voltage: 12V DC
Supply voltage: 85...264V AC; 120...370V DC
Body dimensions: 220x95x46mm
Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; overheating OTP
Operating temperature: -30...70°C
Efficiency: 89.5%
Connector variant: straight
Operating modes: constant voltage
Conform to the norm: Energy efficiency Level VI
Kind of input connector: IEC C14
Kind of output connector: MOLEX 39-01-2060 6pin 4,2 pitch
Kit contents: without power cable
Maximum output current: 21A
Length of output cable: 1m
на замовлення 48 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
GST280A12-C6P GST280A12-C6P Виробник : MEAN WELL 2547965.pdf Description: MEAN WELL - GST280A12-C6P - AC/DC-Netzteil, ITE, 1 Ausgang, 252 W, 12 VDC, 21 A
tariffCode: 85044095
AC-Eingangsspannung, max.: 264V
Ausgangsstrom - Ausgang 2: -
rohsCompliant: YES
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Anzahl der Ausgänge: 1 Ausgang
isCanonical: Y
usEccn: EAR99
Netzsteckertyp: -
AC-Eingangsspannung: 85V AC bis 264V AC
euEccn: NLR
Ausgangsspannung - Ausgang 3: -
Ausgangsstrom - Ausgang 3: -
Stromversorgungsausgang: Fest
Ausgangsanschluss: 6-poliger Molex-Steckverbinder
Produktpalette: GST280A Series
Ausgangsspannung - Ausgang 1: 12VDC
productTraceability: No
AC-Eingangsspannung, min.: 85V
Ausgangsspannung - Ausgang 2: -
Ausgangsstrom - Ausgang 1: 21A
Anwendungen für das Netzteil: ITE
Ausgangsleistung, max.: 252W
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
на замовлення 60 шт:
GST280A12-C6P GST280A12-C6P Виробник : MEAN WELL GST280A-spec.pdf Desktop AC Adapters 252W 12V 21A C6P plug Level VI