Продукція > MEAN WELL > GST360A12-C8P
GST360A12-C8P
GST360A12-C8P MEAN WELL
GST360A-spec.pdf
Виробник: MEAN WELL
Category: Desktop Power Supplies
Description: Power supply: switching; 12VDC; 27.5A; 330W; 85÷264VAC; -30÷70°C
Type of power supply: switching
Kind of power supply: desktop; mains
Power: 330W
Output voltage: 12V DC
Supply voltage: 85...264V AC; 120...370V DC
Body dimensions: 220x95x46mm
Manufacturer series: GST360A
Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; overheating OTP
Operating temperature: -30...70°C
Efficiency: 91%
Connector variant: straight
Operating modes: constant voltage
Conform to the norm: Energy efficiency Level VI
Kind of input connector: IEC C14
Kind of output connector: MOLEX 39-01-2080 8pin 4,2 pitch
Kit contents: without power cable
Maximum output current: 27.5A
Length of output cable: 1m
на замовлення 5 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: MEAN WELL - GST360A12-C8P - AC/DC-Netzteil, ITE, Industrie & Haushalt, 1 Ausgang, 330 W, 12 V, 27.5 A, tariffCode: 85044083, Ausgangsstrom - Ausgang 2: -, rohsCompliant: YES, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Anzahl der Ausgänge: 1 Ausgang, isCanonical: Y, usEccn: EAR99, Netzsteckertyp: IEC 320 C14, AC-Eingangsspannung: 85V AC bis 264V AC, euEccn: NLR, Ausgangsspannung - Ausgang 3: -, Ausgangsstrom - Ausgang 3: -, Stromversorgungsausgang: Fest, Ausgangsanschluss: 8-poliger Steckverbinder von Molex, Produktpalette: GST360A Series, Ausgangsspannung - Ausgang 1: 12V, productTraceability: No, Ausgangsspannung - Ausgang 2: -, Ausgangsstrom - Ausgang 1: 27.5A, Anwendungen für das Netzteil: ITE, Industrie & Haushalt, Ausgangsleistung, max.: 330W, SVHC: No SVHC (25-Jun-2025).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
GST360A12-C8P GST360A12-C8P Виробник : MEAN WELL search.aspx?prod=GST360A Description: MEAN WELL - GST360A12-C8P - AC/DC-Netzteil, ITE, Industrie & Haushalt, 1 Ausgang, 330 W, 12 V, 27.5 A
tariffCode: 85044083
Ausgangsstrom - Ausgang 2: -
rohsCompliant: YES
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Anzahl der Ausgänge: 1 Ausgang
isCanonical: Y
usEccn: EAR99
Netzsteckertyp: IEC 320 C14
AC-Eingangsspannung: 85V AC bis 264V AC
euEccn: NLR
Ausgangsspannung - Ausgang 3: -
Ausgangsstrom - Ausgang 3: -
Stromversorgungsausgang: Fest
Ausgangsanschluss: 8-poliger Steckverbinder von Molex
Produktpalette: GST360A Series
Ausgangsspannung - Ausgang 1: 12V
productTraceability: No
Ausgangsspannung - Ausgang 2: -
Ausgangsstrom - Ausgang 1: 27.5A
Anwendungen für das Netzteil: ITE, Industrie & Haushalt
Ausgangsleistung, max.: 330W
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
на замовлення 9 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Packaging: Bulk
Size / Dimension: 8.66" L x 3.74" W x 1.81" H (220.0mm x 95.0mm x 46.0mm)
Voltage - Output: 12V
Output Connector: Rectangular, 8 Position
Voltage - Input: 85 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC
Cord Length: 39" (1.00m)
Operating Temperature: -30°C ~ 70°C
Applications: ITE (Commercial)
Input Type: Cord (Sold Separately)
Approval Agency: CB, CCC, CE, cULus, EAC, FCC, KC, PSE
Form: Desktop (Class I)
Efficiency: Level VI
Current - Output (Max): 27.5A
Input Connector: IEC 320-C14
Region Utilized: International
No Load Power Consumption: 500mW
Power (Watts): 330 W