Продукція > MEAN WELL > GST360B12-C8P
GST360B12-C8P
GST360B12-C8P MEAN WELL
GST360B-spec.pdf
Виробник: MEAN WELL
Category: Desktop Power Supplies
Description: Power supply: switching; 12VDC; 27.5A; 330W; 85÷264VAC; -30÷70°C
Type of power supply: switching
Kind of power supply: desktop; mains
Power: 330W
Output voltage: 12V DC
Supply voltage: 85...264V AC; 120...370V DC
Body dimensions: 220x95x46mm
Manufacturer series: GST360B
Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; overheating OTP
Operating temperature: -30...70°C
Efficiency: 91%
Connector variant: straight
Operating modes: constant voltage
Conform to the norm: Energy efficiency Level VI
Kind of input connector: IEC C18
Kind of output connector: MOLEX 39-01-2080 8pin 4,2 pitch
Kit contents: without power cable
Maximum output current: 27.5A
Length of output cable: 1m
на замовлення 12 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Написати відгук
Category: Desktop Power Supplies, Description: Power supply: switching; 12VDC; 27.5A; 330W; 85÷264VAC; -30÷70°C, Type of power supply: switching, Kind of power supply: desktop; mains, Power: 330W, Output voltage: 12V DC, Supply voltage: 85...264V AC; 120...370V DC, Body dimensions: 220x95x46mm, Manufacturer series: GST360B, Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; overheating OTP, Operating temperature: -30...70°C, Efficiency: 91%, Connector variant: straight, Operating modes: constant voltage, Conform to the norm: Energy efficiency Level VI, Kind of input connector: IEC C18, Kind of output connector: MOLEX 39-01-2080 8pin 4,2 pitch, Kit contents: without power cable, Maximum output current: 27.5A, Length of output cable: 1m.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
Packaging: Bulk
Size / Dimension: 8.66" L x 3.74" W x 1.81" H (220.0mm x 95.0mm x 46.0mm)
Voltage - Output: 12V
Output Connector: Rectangular, 8 Position
Voltage - Input: 85 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC
Cord Length: 39" (1.00m)
Operating Temperature: -30°C ~ 70°C
Applications: ITE (Commercial)
Input Type: Cord (Sold Separately)
Approval Agency: CB, CE, cUL, cULus, EAC, FCC, UKCA
Form: Desktop (Class I)
Efficiency: Level VI
Current - Output (Max): 27.5A
Input Connector: IEC 320-C14
Region Utilized: International
No Load Power Consumption: 500mW
Power (Watts): 330 W