GT100N04K
GT100N04K Goford Semiconductor
GOFORD-GT100N04K.pdf
Виробник: Goford Semiconductor
Description: N40V,50A,RD<10M@10V,VTH1.2V~2.2V
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Technology: MOSFET (Metal Oxide)
FET Type: N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 50A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 10mOhm @ 5A, 10V
Power Dissipation (Max): 80W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id: 2.2V @ 250µA
Supplier Device Package: TO-252
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 10V, 4.5V
Vgs (Max): ±20V
Drain to Source Voltage (Vdss): 40 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 32 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 644 pF @ 20 V
на замовлення 500 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 7
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: N40V,50A,RD.
Інші пропозиції GT100N04K
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
GT100N04K GT100N04K Виробник : Goford Semiconductor GOFORD-GT100N04K.pdf Description: N40V,50A,RD<10M@10V,VTH1.2V~2.2V
Packaging: Tape & Reel (TR)
Mounting Type: Surface Mount
FET Type: N-Channel
Vgs (Max): ±20V