Продукція > METCAL > GT120-HP-T6
GT120-HP-T6
GT120-HP-T6 Metcal
GT120-Technical-Data-Sheet-EN.pdf
Виробник: Metcal
Description: 120 WATT GT SOLDERING SYSTEM (ST
Packaging: Box
Features: ESD Safe
Voltage - Output: 24V
Voltage - Input: 220V
Temperature Range: 50°F ~ 104°F (10°C ~ 40°C)
Type: Rework, Soldering
Workstand: Included, Not Specified
Control/Display Type: Digital
Plug Type: Included, Not Specified
Wattage: 700W
Number of Channels: 1
на замовлення 6 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Soldering stations, Description: Station: soldering; Station power: 120W; 200÷450°C; ESD, Kind of display used: LCD 2,5", Type of station: soldering, Temperature control: digital; with push-buttons, Kind of heating element: electromagnetic, Version: ESD, Connectors for the country: Europe; Great Britain, Station functions: hibernation mode; password lockout function; stand-by, Interface: USB, Caution!: Tips must be ordered separately, Device dimensions: 110x125x160mm, Temperature stability: ±1.1°C, Station power: 120W, Soldering iron temperature range: 200...450°C, Station supply voltage: 100/240V AC, Standard equipment: soldering iron GT-HPHC-T6C; soldering tips not included; stand GT-WS; Tip removal Pad, Soldering equipment features: digital temperature calibration; easy tip replacement; high temperature stability; memory for 3 temperature settings; possibility of connecting to a fume extractor; possibility to change stand-by temperature; possibility to change time needed to start stand-by or hibernation; selection between °C and °F; tip replacement in hot state.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
GT120-HP-T6 GT120-HP-T6 Виробник : METCAL 3123070.pdf Description: METCAL - GT120-HP-T6 - Lötstation, 450°C, 120W, 240V, Produktreihe GT, EU/UK
tariffCode: 85151990
productTraceability: No
rohsCompliant: YES
Versorgungsspannung, V AC: 240V
Heiztemperatur, max.: 450°C
euEccn: NLR
Netzsteckertyp: EU, UK
isCanonical: Y
Ausgangsleistung: 120W
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
usEccn: EAR99
Produktpalette: GT
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
на замовлення 3 шт:
Кількість Ціна
Description: Station: soldering; Station power: 120W; 200÷450°C; ESD
Kind of display used: LCD 2,5"
Type of station: soldering
Temperature control: digital; with push-buttons
Kind of heating element: electromagnetic
Version: ESD
Connectors for the country: Europe; Great Britain
Station functions: hibernation mode; password lockout function; stand-by
Interface: USB
Caution!: Tips must be ordered separately
Device dimensions: 110x125x160mm
Temperature stability: ±1.1°C
Station power: 120W
Soldering iron temperature range: 200...450°C
Station supply voltage: 100/240V AC
на замовлення 1 шт:
GT120-HP-T6 GT120-HP-T6 Виробник : Metcal GT120-Technical-Data-Sheet-EN.pdf Soldering & Desoldering Stations 120W T6 SYSTEM, (STN,PA,HP-T6C,WS,HC-T6), GT