GT25-12DP-2.2H
GT25-12DP-2.2H Hirose Connector
GT25_catalog-844943.pdf
Виробник: Hirose Connector
Automotive Connectors
на замовлення 405 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN HEADER SMD R/A 12POS 2.2MM, Features: Solder Retention, Packaging: Tape & Reel (TR), Connector Type: Header, Current Rating (Amps): 3A, Mounting Type: Surface Mount, Right Angle, Number of Positions: 12, Number of Rows: 2, Style: Board to Cable/Wire, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Contact Type: Male Pin, Fastening Type: Latch Holder, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Contact Material: Brass, Insulation Color: Gray, Pitch - Mating: 0.087" (2.20mm), Contact Finish - Mating: Tin, Contact Finish - Post: Tin, Part Status: Obsolete, Contact Shape: Square, Insulation Height: 0.500" (12.70mm), Shrouding: Shrouded - 4 Wall, Insulation Material: Polyphenylene Sulfide (PPS), Row Spacing - Mating: 0.118" (3.00mm), Contact Length - Mating: 0.220" (5.59mm).
Інші пропозиції GT25-12DP-2.2H
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
GT25-12DP-2.2H GT25-12DP-2.2H Виробник : Hirose Electric Co Ltd document?clcode=CL0775-0005-4-00&productname=GT25-12DP-2.2H&series=GT25&documenttype=2DDrawing&lang=en&documentid=0000933170 Description: CONN HEADER SMD R/A 12POS 2.2MM
Features: Solder Retention
Packaging: Tape & Reel (TR)
Connector Type: Header
Current Rating (Amps): 3A
Mounting Type: Surface Mount, Right Angle
Number of Positions: 12
Number of Rows: 2
Style: Board to Cable/Wire
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Contact Type: Male Pin
Fastening Type: Latch Holder
Number of Positions Loaded: All
Termination: Solder
Contact Material: Brass
Insulation Color: Gray
Pitch - Mating: 0.087" (2.20mm)
Contact Finish - Mating: Tin
Contact Finish - Post: Tin
Part Status: Obsolete
Contact Shape: Square
Insulation Height: 0.500" (12.70mm)
Shrouding: Shrouded - 4 Wall
Insulation Material: Polyphenylene Sulfide (PPS)
Row Spacing - Mating: 0.118" (3.00mm)
Contact Length - Mating: 0.220" (5.59mm)
товару немає в наявності
Features: Solder Retention
Packaging: Cut Tape (CT)
Connector Type: Header
Current Rating (Amps): 3A
Number of Positions: 12
Number of Rows: 2
Style: Board to Cable/Wire
Contact Type: Male Pin
Fastening Type: Latch Holder
Termination: Solder
Contact Material: Brass
Insulation Color: Gray
Contact Finish - Mating: Tin
Contact Finish - Post: Tin
Part Status: Obsolete
Contact Shape: Square
Shrouding: Shrouded - 4 Wall