GT25H2-12DP-2.2H
GT25H2-12DP-2.2H Hirose Connector
Виробник: Hirose Connector
Automotive Connectors
на замовлення 31 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 3
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN PIN HEADER PCB SMD R/A, Packaging: Tape & Reel (TR), Features: Solder Retention, Connector Type: Header, Voltage Rating: 250VAC, Current Rating (Amps): 3A, Mounting Type: Surface Mount, Right Angle, Number of Positions: 12, Number of Rows: 2, Style: Board to Cable/Wire, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Contact Type: Male Pin, Fastening Type: Push-Pull, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Contact Material: Brass, Insulation Color: Gray, Pitch - Mating: 0.087" (2.20mm), Contact Finish - Mating: Tin, Contact Finish - Post: Gold, Contact Shape: Square, Insulation Height: 0.512" (13.00mm), Shrouding: Shrouded - 4 Wall, Insulation Material: Polyamide (PA), Nylon.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
tariffCode: 85366990
rohsCompliant: YES
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Kontaktmaterial: Messing
isCanonical: Y
IP-Schutzart: -
usEccn: EAR99
Nennstrom: 3A
Anzahl der Kontakte: 12Kontakt(e)
euEccn: NLR
Kontaktüberzug: Zinn
Kfz-Steckverbindergehäuse: Abgewinkelte Stiftleiste
Produktpalette: GT25 Series
productTraceability: No
Steckverbindermaterial: Gehäuse aus PPS (Polyphenylsulfid)
Nennspannung: 250VAC
Kfz-Kontakt: Stiftkontakt, Oberflächenmontage
SVHC: To Be Advised
на замовлення 160 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 5
GT25H2-12DP-2.2H Виробник : Hirose Electric Co Ltd Description: CONN PIN HEADER PCB SMD R/A
Packaging: Tape & Reel (TR)
Features: Solder Retention
Connector Type: Header
Voltage Rating: 250VAC
Current Rating (Amps): 3A
Mounting Type: Surface Mount, Right Angle
Number of Positions: 12
Number of Rows: 2
Style: Board to Cable/Wire
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Contact Type: Male Pin
Fastening Type: Push-Pull
Number of Positions Loaded: All
Termination: Solder
Contact Material: Brass
Insulation Color: Gray
Pitch - Mating: 0.087" (2.20mm)
Contact Finish - Mating: Tin
Contact Finish - Post: Gold
Contact Shape: Square
Insulation Height: 0.512" (13.00mm)